Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeditepe Üniversitesi'ni tanıyalım!

leylacetin2sqvo

Well-known member
Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nün eğitim yaklaşımı, geleneksel ve katı bir yapıya sahip. Bölüm başkanı Mimar Sinan'ın görüşleri ve yöntemleri, bölümün eğitim felsefesini büyük ölçüde şekillendiriyor.

Diğer birçok üniversitenin iç mimari bölümü, tasarım derslerine ağır bir şekilde vurgu yaparken, Yeditepe Üniversitesi'nde bu derslerin kredileri düşüktür ve önemi göz ardı edilebilir düzeyde. Tasarım yerine, malzeme ve konstruksi bilgisine odaklanılıyor. Öğrenciler, mezun olduktan sonra malzeme satışında başarılı olabilirler, ancak mimari tasarım becerileri sınırlı kalıyor.

Bölümde, öğrencilerin tasarımlarını sunup savunma fırsatı sunan bir jüri sistemi bulunmuyor. Öğrencilerin mimari öğeleri kullanma sebepleri, mekanda yaşayacak insanların senaryoları veya müşteri ihtiyaçları gibi konular ele alınmıyor. Öğretim yöntemi, bir boşluğa mekan oluşturma üzerine odaklanıyor ve yaratıcılığı kısıtlıyor.

Stüdyo ortamının yerine, lise sınıfını andıran mekanlar mevcut. Notlar, kişisel ilişkilere ve öznel değerlendirmelere dayanıyor. Tuvaletler ise 5 yıldızlı otel standartlarında, ancak bu durum eğitim kalitesini yansıtmıyor.

Perspektif dersi, öğrencilerin tek nokta perspektifiyle oluşturdukları tasarımlara dergilerden kesip yaptıkları mobilya, perde ve halılarla dolduruluyor. Bölümün eğitim binaları da mimari açıdan korkunç ve yaratıcı bir eğitim ortamından uzak.

Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nün eğitimi, hataları bulmaya ve tekrarlamayı teşvik etmeye odaklanıyor. Öğrenciler, mimar Sinan'ın görüşleri etrafında şekillenen geleneksel ve katı kurallara maruz kalıyorlar. Bölüm, modern tasarım yaklaşımlarından ve yaratıcı süreçlerden uzak kalıyor.

Bu durum, öğrencilerin eleştirel düşünme ve yenilikçi fikir geliştirme becerilerini kısıtlıyor. Bölümün eğitim felsefesi, mimari tasarımı sınırlandırıyor ve öğrencileri malzeme satışına odaklanmaya yönlendiriyor.

Yeditepe Üniversitesi'nin iç mimari bölümü, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi teşvik eden bir eğitim ortamından uzak duruş sergiliyor. Geleneksel yöntemler ve sınırlı müfredat, öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerini engelliyor. Bölüm, kendini modern eğitim yöntemleriyle geliştirmek ve öğrencilerine daha geniş ufuklar sunmak konusunda ciddi adımlar atmalı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri