Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yemek Mekanı Keşfet: Eataly!

mehmetkaramana9pyk

Well-known member
Zorlu Center'a gittiğimde sık sık uğradığım, zaman geçirmekten büyük keyif aldığım, hem restoran hem market formatında hizmet veren bir mekan var: Eataly. Burayı sevmemin nedenleri ise oldukça fazla. İlk olarak, diğer market zincirlerinde bulamayacağınız el yapımı makarnalar, çeşitli soslar, her bütçeye hitap eden şarap ve et çeşitleri Eataly'nin market bölümünde bulunuyor. Her ziyaretimde mutlaka makarna ve tiramisu alıyorum, bazen de bir kadeh şarap eşliğinde keyif yapıyorum. Tiramisunun lezzeti ise gerçekten başka. Mekan aynı zamanda güzel bir "date" ortamı sunuyor. Loş ve hoş ambiyansıyla yemekleri de oldukça lezzetli. Farklı çeşit makarna ve risottolarını denedim ve hepsi çok lezzetliydi. Pizzayı da bir arkadaşımın tabağından tattım ve onu da beğendim, ama aslında pek bir pizzacı değilim. Yine de, her gidişimde tercihim genellikle makarnadan yana oluyor. Eataly, sadece yemek yemek için değil, dinlenmek ve atıştırmak için de ideal bir mekan. Dilim pizza alıp kahve içmek isterseniz, buna da olanak sağlıyorlar. Fiyatlar biraz normalin üzerinde olsa da, ne kadar ödeyeceğinizi net bir şekilde görebiliyorsunuz. Mekan hem şık kombinlerle uyum sağlayabileceğiniz bir "date" mekanı, hem de günlük kıyafetlerinizle rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz bir yer. Ben genellikle Zorlu'ya bir etkinlik izlemeye gittiğim zamanlarda burayı tercih ediyorum, üzerimde sade kıyafetlerle gelmeme rağmen her zaman keyifli vakit geçiriyorum. Restorana ulaşmak için Beymen mağazasının içinden çıkan merdivenleri kullanabilirsiniz. Eataly'nin kapısı da bu merdivenlerin sonunda sizi karşılıyor. Böylece Zorlu'nun krokisini kafanızda canlandırmaya gerek kalmadan rahatlıkla mekana ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak, Eataly lezzetli makarnaları, seçkin şarapları, hoş ambiyansı ve workshop etkinlikleriyle tam bir gastronomi merkezi ve şarap&makarna&pizza&date için ideal bir mekan.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri