Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yemeksepeti'nde 25.590 TL'lik Alışveriş Yaptım

melihguzelzi2v

Well-known member
Yemeksepeti'ndeki harcamalarımın tuhaflığı hakkında bir konu açmak istiyorum. Son zamanlarda, Yemeksepeti'nde yaptığım siparişlerin faturalarını gözden geçirdim ve inanılmaz bir gerçekle karşılaştım: sadece yemek siparişlerimin toplamı 25 bin 590 liraya ulaşmıştı! Bu rakam, kesinlikle normalin ötesinde ve akıl almaz bir tutar.

Şimdi soruyorum size, bu parayla neler yapılabilir? Bir hafta tatili mi, yeni bir araba mı, yoksa lüks bir alışveriş mi? Bu harcamalar, bir yemek siparişinin ötesinde, bir lükse dönüşmüş. Bir an durup düşündüm ve kendi kendime dedim ki, "Bu parayla kobe bifteği yiyebilir, belki de bir hafta boyunca her gün lüks restoranlarda yemek yiyebilirdim!" Evet, bu masrafla bir Kobe bifteğinin fiyatı bile önemsiz kalıyor.

Fakat bir de diğer tarafına baktığımızda, bu harcamaların ne kadar saçma ve gereksiz olduğunu görüyoruz. Açıkçası, bu parayla bir ilişkide olabilirdim, belki de birkaç hubungan! Evet, açık ilişki düşünen tüm kızlara sesleniyorum: bu parayla bir sürü yeşillendirme yapabilirdim. Bu, kesinlikle daha eğlenceli ve tatmin edici bir deneyim olurdu.

Bu durum, Yemeksepeti'nin fiyatlandırmalarının ve siparişlerimizin kontrol altına alınması gerektiğinin açık bir göstergesi. Belki de artık yemek siparişi vermek yerine, bir aşçı tutup evde yemek yemeyi öğrenmenin zamanı gelmiştir. Bu sayede hem bütçemi kontrol altında tutabilir, hem de yeni beceriler kazanabilirim.

Bu konu, Yemeksepeti kullanıcıları olarak hepimizin karşı karşıya kaldığı bir gerçek. Belki de Yemeksepeti, bu konuyu gözden geçirmeli ve fiyatlandırma politikalarını gözden sağlamalıdır. Müşterilerinin bütçesini düşünen ve anlamlı çözümler sunan bir şirket olmayı hedeflemelidir.

Bu deneyim bana, para harcama şeklimizi ve önceliklerimizi yeniden değerlendirmek için bir uyandırma çağrısıydı. Artık daha bilinçli ve sorumlu harcamalar yapmamızın zamanı geldi. Yemeksepeti'ndeki siparişlerimiz, bir lüks değil, temel bir ihtiyaç olmalı. Bu sayede, hem bütçemizi korur, hem de lezzetli yemeklerin keyfini çıkarırız.

Bu konu hakkında düşüncelerinizi duymak isterim. Yemeksepeti'ndeki harcamalarınızı nasıl kontrol altında tutuyorsunuz? Bu yüksek harcamaların sizce nedeni ne olabilir? Tartışmaya katılın ve bu tuhaf durumu birlikte ele alalım!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri