Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

yeni başlayanlar için ankara

bariskocresg

Well-known member
Sen nerelisin abi?
Ankara
Orada deniz yok. Hasiktir hadi ya???
Lann??
Hacaten nasıl oldu da farketmedik biz yıllardır bunu.
Nasıl olur da Çorum’da, Malatya’da, Sivas’ta deniz olur da koskoca başkent Ankara’da olmaz, bu nasıl bir aymazlık bu nasıl bir terbiyesizlik?
Oysa böyle miydi eskiden?
Bakın tarihe, bir kere şehrin adı Angora yani çapadan geliyor.
Hem Timurlenk değil miydi filleri tahtaların üzerine yaptığı kızaklarla kaydırıp karadan çubuk ovasına indiren!!!
Yıldırım Beyazıt değil miydi savaş alanına uzaktan bakıp "Buralar ileride iyi para eder, denize sıfır, yakınına hava alanı falan yapılır, savaştan sonra üç beş dönüm kapatayım, emekli padişah maaşıyla çocukları okutmak zor olur" diyen??
(İnanmayanlar tarihi Osmanlı Mecmuası’nın 2. cüz’ünün 1402. sayfasına bakabilirler.
Hatta, buyrun ben baktım bile; Yıldırım Beyazıt: Hayırsever Osmanlı Padişahı 1360-1403. Çok iyi at binerdi, ilk kupasını 5 yaşında kazanmış, izcilik faaliyetleri ile de dikkat çekmişti. Ankara’da yaptırdığı birçok okul ve hastane**** halen faaliyet göstermeye devam etmektedir.)
Peki ya Kuğulu Park’ta bulunan deniz kızı fosiline ne demeli?
Evliya Çelebi’nin facebook sayfasındaki Ankara resimleri?
Polatlı’ya kadar gelen Yunan kumandanının denize nazır rakı içip askerleri başıboş bıraktığı da unutulmuş değil.
Ne oldu da bu günlere geldi bu şehir??
Yıllarca bu şehirde yaşayan insanlar nasıl oldu da artık denizin olmadığını farketmedi?
Koskoca bir deniz göz göre göre nasıl kurumaya terk edildi?
Şu an çok şaşkınım.
Eşi dostu aradım haber verdim herkese.
Sağ olun dostlarım..
Sağ olun.
Sayenizde bir halk bu gaflet uykusundan uyanıp tekrar o eski şort giyip şıpıdık terliklerle denize girdiği günlere kavuşacak.
Güzel günler göreceğiz.
Şimdiden devrim şarkıları söylemeye başlıyorum..
Ha evet, bu şarkıya da alışın;
"Ankaraaa, Ankaraaa, cobarde gallina Ankara"
(Ankara'mın güzel denizi)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri