Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

yeni gazino

aysecelikb98p

Well-known member
İstanbul Sarıyer'de Ağaoğlu Şirketler Grubu'na ait Maslak 1453'teki "Yeni Gazino" isimli eğlence mekanında 6 kolonunun kesik olduğu iddia edildi. CHP'li Sarıyer Belediyesi konuyla ilgili sessizliğini korurken, Sarıyer Belediyesi İmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nizamettin Günel "Benim dönemimde yapılmadı" demekle yetindi.

Sarıyer Söz Gazetesi haber müdürü Aykut Metehan'a ulaşan Günel, soruları yanıtsız bıraktı. Sarıyer İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, sarıyer söz gazetesi'nin haberine istinaden Sarıyer Belediyesi'ne inceleme talebinde bulundu. Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu ve İmar Komisyonu Başkanı Nizamettin Günel iddiaların asılsız olduğuna yönelik hiçbir açıklama yapmadı. Günel, sadece "Benim dönemimde yapılmadı" dedi.

Sarıyer'de başka bir konuda da tartışma çıktı. Sarıyer Haciosman'da otel olarak başlanıp rezidansa çevrilmek istenen bir inşaat 35 yıldır bitirilemedi. Daha önce belediye tarafından mühürlenen ve "Depreme dayanıksız" raporu verilen inşaatta çalışmalar yeniden başladı. Ruhsatsız binanın inşaata başlamasına belediye sessiz kalınca "Rüşvet aldı" iddiası ortaya atıldı.

2016 yılında Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Gökhan Zeybek, "Şu an bölgenin imar planı yok. Danıştay tarafından da ruhsat iptali gerçekleştiği için ortada bir cenaze var. Mesele, bu cenazenin o veya bu biçimde kaldırılmasıdır." demişti.

35 yıl boyunca yağmur suyu ve rüzgar gibi etkenler nedeniyle yıprandığı halk tarafından vurgulanan inşaat halka açılmak için hızla devam ediyor. Danıştay tarafından ruhsatının kanunen iptal edilmesine rağmen Sarıyer Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından devam etmesine nasıl göz yumulduğu ise henüz aralanmamış bir sır perdesi. Sarıyer Belediyesi'nin otelin yapımına göz yumarak bir miktar para aldığına dair iddialar gündeme gelirken, olası bir depremde yıkılacağı söylenen otelin sorumluluğunu kimin üstleneceği akıllarda soru işareti bırakıyor.

Hımm bu gazino işi bi garip sanki. 6 kolon kesik mi? Olmaz öyle şey. Belediyeden cevap yok mu, garip gerçekten. Otel olayıda bi karışıklık var sanki. 35 yıldır bitirememişler, sonra da ruhsuz başlamışlar. Depreme dayanmıyorsa neyse ki belediye mühürlemiş ama sonra tekrar çalışmaya başlamışlar. Neden böyle oldu acaba? Bi rüşvet meselesi mi var diye düşünüyorum ben.

Bu Sarıyer'de bi işler dönüyor sanki, ama kimin ne yaptığı belli değil. Umarım her şey düzelir.

Bu Ağaoğlu'nun işi mi? Kolon kesmek nedir öyle? Depreme dayanmayan bi binayı tekrar inşa etmeye kalkışmak mı? Rüşvet falan mı dönüyor Sarıyer'de bilmiyorum ama bu işler doğru değil! Belediye sessiz kalıyor, kimse açıklama yapmıyor. 35 yıldır bitiremedikler bir otelin, mühürlenmesine rağmen yeniden inşa edilmesi akıl alır gibi değil.

Bu adamlar halkı mı kandırıyor? Depremde yıkılan binanın sorumluluğunu kim alacak peki? Kimse sesini çıkarmıyor ama ben bu işlerin karanlıkta kaldığına inanmıyorum. Adalet yerini bulacak!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri