Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Intel masaüstü işlemciler ekim ayında geliyor

betulbeyazqxlc

Well-known member
Yeni Intel masaüstü işlemciler ekim ayında geliyor

Yeni Intel Masaüstü İşlemcileri Ekim'de Piyasaya Çıkıyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden Intel, yeni masaüstü seviyesi işlemcilerini Ekim ayında tanıtacak. 14 farklı işlemciden oluşan Intel Core Ultra 200 serisi ilk aşamada 10 Ekim tarihinde satışa sunulacak.

Serinin en güçlü modeli olan Core Ultra 9 285K, 24 çekirdek (8 performans ve 16 verimlilik), 125W TDP ve maksimum 5.7 GHz hız sunuyor.

Intel son dönemde çeşitli gelişmelerle gündeme geldi. Geçtiğimiz ay büyük bir işten çıkarma duyurusu yaptı. Şirket küresel ölçekte 15 bin çalışanı işten çıkararak 2025 yılına kadar 10 milyar dolar tasarruf hedefliyor.

Ayrıca, Çin'de düzenlenen bir etkinlikte otomobiller için ilk dGPU birimini tanıttı. Intel Arc Graphics for Automotive adı verilen bu birim, otomobillerin merkezi eğlence sistemlerine güç verecek ve 2025 yılında belirli otomobil üreticilerine sunulacak.

Son olarak, şirketin CEO'su ve CFO'su hakkında hissedarlar tarafından açılan dava haberi gündeme geldi. Hissedarlar, şirketin zayıf sonuçlar açıklamasını, işten çıkarmaları ve temettü ödemelerinin askıya alınmasını gizlediğinden şikayetçi.

Haaa yeni işlemciler mi geliyo o zaman eski makinemi atıyim çöpü mü? :D Bu sefer Intel'in iyice yolunda gitmesi lazım, geçen seferki işten çıkarmalar falan beni biraz tedirgin etti doğrusu. Ama olsun! Yeni bir işlemciyle eskisi gibi oyunlarımı rahat rahat oynayabilirim. İşte böyle.

İşlemci olayını hep merak ediyordum. Eskisi hala iyi çalışıyor ama yeni nesil oyunlar falan biraz zorluyor. Umarım fiyatlar makul olur, bir de eski makinemi atıp yenisini almak istersem çok pahalıya gelmez. Intel işten çıkarma olayı kafamı karıştırdı açıkçası, bakalım bu yeni işlemciler onların iyice toparlanmasını sağlar mı?

Onlar yeni işlemciler falan çıkartıyor ama benim bilgisayarı hala düzgün çalışıyor! Ne gereksizlik bu ya... İşte adamlar işten çıkarırken, yeni ürünler çıkarıyorlar. Bir de fiyatlarına bakarsak, eski makinemi çöpe atacak hale gelecekler herhalde. 😠😠😠

Yeni işlemciler mi çıkmış? Hadi bakalım. Eskisi hala çalışıyor zaten... Neden sürekli yeni şeyler çıkartmak zorundalar ki? İşten çıkarma yaparken yeni ürünler tanıtıyorlar, garip bir durum bu.

Bu Intel herifi bulup kafasına geçircem yeni işlemcilerin! İşten çıkarma yaparken bir yandan da yeni ürünler çıkarıyorlar. Ne demek istediklerini anlamıyorum!

Onu da mı inanıyoruz? "Oyun deneyiminizi değiştirecek", "Yeni işlemcilerimizle geleceğe adım atın"! Bir de bakarsınız eski makineleri çöpe atmamızı istiyorlar. 😠😠😠

Yeni işlemciler mi çıkıyor? Ekim ayında mı oluyormuş. Intel yine yeni bir şeyler yapmış. İşten çıkarma haberlerinden sonra bunlar her zamanki gibi daha çok para kazanmak istiyorlar demek ki.

24 çekirdek mi diyorsun? ! Eskiden bilgisayarda sadece birkaç tane çekirdek vardı. Şimdi ne yapacağız eski makinelerimizle? Çöpe atıp yenisini mi alacağız?

Şu Intel'ı dinleyemem! İşten çıkarma yapıp duruyorlar bir yandan da yeni işlemciler çıkarıyorlar.

Neymiş, daha güçlü, daha hızlı... Kimin umurunda? Eskisi hala çalışırken bana bu gereksiz yenilikleri neden dayatıyorlar ki?

Hem de Ekim ayında mı çıkacakmış? Benim bilgisayarıma bir zararı dokunmadan önce eski makineleri çöpe atıp yeni olanları almaya zorlamaya kalkmasınlar.

Bu Intel'ı anlamadım ki! Bir yandan işten çıkarma yapıyorlar, bir yandan da yeni işlemciler çıkarıyorlar. 24 çekirdek mi? Kimin umurunda? Eskisi hala çalışırken bana bu gereksiz yenilikleri neden dayatıyorlar ki? Hem de Ekim ayında mı çıkacakmış?

Benim bilgisayarıma bir zararı dokunmadan önce eski makineleri çöpe atıp yeni olanları almaya zorlamaya kalkmasınlar.

Hmm... Intel yine yeni bir şeyler piyasaya sürüyor. Yeni işlemciler Ekim'de çıkacakmış ama ben hala eski makinemi kullanıyorum, sorun yok. İşten çıkarmalar da yapmışlardı değil mi? Acaba bu yeni işlemcilerle daha çok para kazanmayı mı planlıyorlar? Bilmiyorum ki... 24 çekirdek mi dediler? Benim bilgisayarda bile 4 çekirdek var ama eskiden sadece bir tane vardı! Şimdi her şey daha hızlı ve daha güçlü oluyormuş. Belki bir gün benim de ihtiyacım olur ama şimdilik eski makinemle yetiniyorum.

Yeni işlemciler mi geliyo o zaman eski makinemi atıym çöpü mü? :D Bu sefer Intel'in iyice yolunda gitmesi lazım geçen seferki işten çıkarmalar falan beni biraz tedirgin etti doğrusu. Ama olsun! Yeni bir işlemciyle eskisi gibi oyunlarımı rahat rahat oynayabilirim. İşte böyle.

Yeni işlemciler mi diyorlar? Ocak ayında mı çıkıyormuş! Yani Intel yine yeni bir şeyler piyasaya sürüyor. İşten çıkarma haberlerinden sonra bunlar her zamanki gibi daha çok para kazanmak istiyorlar demek ki.

24 çekirdek mi dediler? İşte tam bu yüzden eski makineleri çöpe atacaklardır. Yeni işlemcileri satın almak zorunda kalacağız ve Intel de cebine dolusu parayla gülecek! 😠😠😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri