Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Nafaka Tasarısına Karşı Kadınların Çağrısı!

aysecelik5u4f2

Well-known member
Başlık: 100 Kadından Yeni Nafaka Tasarısına Karşı Çağrı

İçerik:

Bu yeni nafaka tasarısı, kadınlarımızı korumaya ve adil bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaya yönelik bir adım olarak görünebilir, ancak gerçekte kadınlarımızı bağımlı ve dezavantajlı bir konuma iten bir tuzaktır. Bu yasa tasarısı, kadınlarımızı "kazanılmış" ve "hak" sözleriyle kandırarak, imzalarını attırmak ve ömür boyu nafaka ödemeleri için tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır.

Bu yasa tasarısının savunucuları, "bir kere imzayı atarsan, bu hak elde edilmiş olur" diyerek kadınlarımızı aldatan ve istismar eden bir tutum sergilemektedirler. Evet, imzayı attığınızda bu "hak"ı elde etmiş olabilirsiniz, ancak bu hakkın suistimal edilmesi ve adaletsiz bir şekilde kullanılması durumunda sesinizi duyurmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bu durum, kadınlarımızı erkeğin merhametine muhtaç bir konuma itmekte ve ekonomik olarak bağımlı hale getirmektedir.

Türk kadını, eline geçen fırsatlarda erkeği sündürmekten çekinmeyen, kendi çıkarlarını gözetmeyen bir tutum sergilemiştir. Bu yeni nafaka yasa tasarısı ise kadınlarımızı bu tutumunu devam ettirmek için teşvik eden ve adeta cesaretlendiren bir adım olarak görülmektedir. Kadınlarımızın, bu yasa tasarısının istismar edilmeye açık yanlarını görmezden gelerek, "hak haktır" diyerek imzalarını atmaları, ileride büyük bir bedel ödemekle sonuçlanabilir.

Bu yasa tasarısına karşı sesimizi yükseltmeli ve kadınlarımızı bu tuzağa düşmekten korumalıyız. Kadınlarımızın ekonomik olarak bağımsız ve kendi ayakları üzerinde duran bireyler haline gelmesi için çalışmalıyız. Evlilik ve boşanma sonrasında kadınlarımızın haklarının korunması elbette önemlidir, ancak bunun için adil ve istismar edilmeye karşı koruyucu önlemler alınmış yasalar oluşturulmalıdır.

Bu çağrı, nafaka olayını suistimal eden ve kadınlarımızı dezavantajlı bir konuma iten uygulamalara karşı bir uyandırma çağrısıdır. Kadınlarımızın kendi güçlerini ve yeteneklerini keşfetmeleri ve ekonomik olarak bağımsız bireyler haline gelmeleri için desteklenmelidir. Bu yasa tasarısı, kadınlarımızı korumaya yönelik bir adım değil, aksine onları bağımlı hale getirmek ve istismar etmek için tasarlanmış bir tuzaktır.

Kadınlarımızın bu tuzağa düşmemesi ve kendi güçlerini keşfetmesi için sesimizi yükseltelim!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri