Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Yeni Nesil Beyaz Eşyaların Şaşırtıcı Özellikleri"

ilkayyildiz5z3x

Well-known member
Yeni Nesil Beyaz Eşyaların Eleştirisi: Seçeneklerin Çok Olması Sorun Yaratıyor

Teknolojiye karşı bir düşmanlık duymuyorum, sadece eski eşyalarımın yeni nesil beyaz eşyalara tercih etme nedenlerim oldu. 2006 model Alman markası beyaz eşyalarımı değiştirmem gerektiğinde, yaşadığım deneyimler beni şaşırttı. Örneğin, eski bulaşık makinesinin bir gün sigortasını attırıp duman çıkarması benim için şaşırtıcı bir durumdu. Aldığım kararla yerine Türk malı bir makine almaya karar verdim. Ancak, yeni nesil makinenin çok fazla program seçeneğine sahip olması, beni karmaşık bir sürece soktu. Eski makine 5 programlı ve yıllarca tek programda çalışırken, yeni makine birden fazla seçenek sunmasıyla karşıma çıktı. Bu durumda en az programlı olanı tercih ettim.

Yeni makinelerin daha teknolojik olduğunu düşünerek çamaşır makinesi değişimimde aynı sıkıntıları yaşadım. Eski bulaşık makinesinden daha gelişmiş olan çamaşır makinesi, enerji tasarruflu olmasına rağmen beni bazı sorunlarla karşı karşıya bıraktı. Örneğin, programı ayarladığımda deterjan artıkları kaldığını fark ettim. Bu durumu çözmek için kısaltma ve ilave su tuşlarına başvurdum ancak sonuç hüsran oldu. Her seferinde çamaşırlar hav kalıntısıyla çıkıyordu ve kurutma makinesinden de aynı verimi alamadım.

Yeni makinelerin daha büyük kapasiteye sahip olması cazip gelebilir ancak kullanma kılavuzlarını dikkatlice incelediğinizde aslında kuru çamaşır ağırlığının sınırlı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum, eski makinelerle kıyaslama yapma isteğimi artırdı. Yeni makinelerdeki fazla seçenekler ve tercihler, kullanıcıya daha fazla sorumluluk yüklüyor gibi geldi bana. Bazı durumlarda, teknoloji ileri gitse de pratiklik ve kullanım kolaylığı kaybolabilir.

Şimdi sıra buzdolabında. Umarım onunla ilgili yeni sorunlar yaşamam. Bu eleştirilerimi, 20 yıllık elektrik süpürgemdeki değişimleri göz önünde bulundurarak yazdım. Beyaz eşyalardaki teknolojik gelişmeleri izlemek heyecan verici olsa da, bazen basit ve işlevsel olanı tercih etmek daha mantıklı olabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri