Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni ÖTV Düzenlemesi Engelli Araçlarını Etkileyecek!

emrahbeyazj0w9

Active member
İnsanların bana inanmayacağını biliyorum ama %98 oranında doğuştan engelliyim. Eşim engelli olmadığı için işe alınmıyoruz, bu ülkede böyle bir gerçek var. Kendimize ait bir araba yok, sadece kayınpederin 99 model hatchback bir Skoda'sını kullanabiliyoruz. Evin kirasını ödüyoruz, ancak arkadaşlarımızın yardımı ve 7.600 TL'lik evde bakım aylığı ile ayakta kalabiliyoruz. Başka gelirimiz yok. Eğer eşimi işe alsalar, bize maksimum asgari ücret ödeyecekler. Bir mucize olur da yıllarca biriktirdiğimiz parayla kendimize bir araba alabilirsek, devlet ilk iş olarak evde bakım aylığımızı kesiyor. Sadece asgari ücrete mahkum kalıyoruz. Hastalandığımda hastaneye gitmem imkansız oluyor çünkü arabamız yok. Taksiler de tekerlekli sandalyemi almak istemedikleri için bana hizmet etmiyorlar. Köyde yaşıyoruz ve taksi çağırmak imkansız. Gezmek için dışarı çıkmak istediğimde bile zorlanıyorum. Kendimize araba almak için evde bakım aylığımızı kesmeleri, sadece asgari ücrete mahkum olmamıza sebep oluyor. Bu asgari ücretle evin kirasını ödeyecek, karnımızı doyuracak, faturaları ödeyecek miyiz yoksa aldığımız arabayı beslemek için mi uğraşacağız? Bu durumu anlatmak isteyenler için bile düşünülmüş kişisel hikayemle şunu söylemek istiyorum: Engelli insanlar gibi biz de 500 TL'ye muhtaç olabiliyoruz. Bu, sadece benim hikayem değil, bu ülkedeki engelli insanların %90'ından fazlasının yaşadığı bir durum. Ancak ne kadar zor bir mücadele verdiğimizi anlatabilmek için gerçek yaşadığım hikayemle bunu anlatmaya çalıştım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri