Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yılmaz Okumuş

bullvar_katip

Administrator
Yılmaz Okumuş, (d. 5 Nisan 1962, Pazar, Rize) Türk, karikatürist, mizah yazarı, senarist ve yönetmendir. 1980 yılından itibaren Gırgır dergisinde karikatüristlik yapmaya başladı. Bunun dışında Fırt, Dıgıl, Laklak, Nankör, Küstah, Leman ve Penguen gibi mizah dergilerinde görev yaptı. Kaygısızlar, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, İnce İnce Yasemince, Reyting Hamdi, Emret Komutanım, Yalancı Romantik gibi dizilerin ve Sümela'nın Şifresi Temel, Moskova'nın Şifresi Temel, Sümela'nın Şifresi 3 Cünyor Temel, Oflu Hoca Trakya'da filmlerinin senaristliğini, Bizum Hoca-1 ve Bizum Hoca-2'nin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptı. Laz Kapital 1 ve Laz Kapital 2 ve Laz Kapital-3 kitaplarını yazdı. Kitaptan Laz Marks adlı bir stand up gösterisi uyarlandı. Evli ve Zavallı tiyatro oyunu halen oynanmaktadır. Sinema: Senarist Sümela'nın Şifresi: Temel (2011) Moskova'nın Şifresi: Temel (2012) Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel (2017) Oflu Hoca Trakya'da (2017) Erkekler (2014 - Senarist) Bizum Hoca (2014 - senarist - yönetmen) Bizum Hoca 2 (2019 - senarist - yönetmen) Öğretmen (2023 - senarist) Televizyon: Senarist Adım Bayram Bayram (2011) Uygun Adım Aşk (2009) Yalancı Romantik (2008) Paramparça Aşklar (2008) Geç Gelen Bahar (2008) Hayat Apartmanı (2007) Utanmaz Adam (2005) Sen misin Değil misin? (2005) Emret Komutanım (2005) AB'nin Yolları Taştan (2005) Mavi Kolye (2004) Bir Dilim Aşk (2004) Sana Bayılıyorum (2002) Reyting Hamdi (2002) Bana Abi De (2002) Anne Babamla Evlensene (2002) Hırsız (2001) İnce İnce Yasemince (1997) Baskül Ailesi (1997) Tatlı Kaçıklar (1996) Çiçek Taksi (1995) Kaygısızlar (1994) Dış bağlantılar Kategori:1962 doğumlular Kategori:Türk senaristler Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Türk karikatüristler Kategori:Rize doğumlu sanatçılar Kategori:Pazar doğumlular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri