Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YKS 2024 Sınavında Soru Hırsızlığı İddiaları

hasanuysalc0z52

Well-known member
YKS 2024: Soru Çalınma İddiası ve ÖSYM'nin Tutumu

Son günlerde, özellikle Twitter'da, YKS 2024 sınav sorularının sızdırıldığına dair iddialar gündem yaratıyor. İddialara göre, TYT ve AYT soruları, sınavdan önce Telegram gruplarında paylaşılmış. Bu durum, sınavın adilliğini sorgulatırken, ÖSYM'nin konuya ilişkin bir açıklama yapması beklentisini doğurdu.

Sınavdan yeni çıkan bir aday olarak, şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, Twitter'da dolaşan sorulardan hiçbirine rastlamadım. Bu durum, ya iddiaların gerçekliği sorgulanır hale getiriyor ya da sınavın farklı serilerini etkileyen bir sızdırma var demektir.

ÖSYM'nin bu konuya açıklık getirmesi gerekiyor. Sınavın bütünlüğünü korumak ve adil bir rekabet ortamını sağlamak adına, soruların sızdırılması iddialarının ayrıntılı bir şekilde araştırılması ve sorumlu kişilerin tespit edilip cezalandırılması gerekir. Aksi takdirde, sınavın güvenilirliği zedelenir ve adalet duygusu sarsılır.

Bu noktada, ÖSYM'nin şeffaf bir tutum sergilemesi ve soruların sızdırılmasına ilişkin kapsamlı bir soruşturma başlatması beklenmektedir. Adayların haklarının korunması ve gelecekteki sınavların güvenilirliğinin sağlanması açısından bu durum hayati önem taşımaktadır.

ÖSYM'nin bir an önce harekete geçmesini ve iddiaları ciddiye almasını talep ediyoruz. Sınav sistemine duyulan güvenin sarsılmaması için sorumlu bir tutum sergilenmeli ve adil bir çözüm üretilmelidir. Aksi takdirde, bu durum eğitim sistemimizin temellerini sarsan bir skandal haline gelebilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri