Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yol, Yapı, Altyapı, Tapu ve Kadastro Emekçileri Sendikası

bullvar_katip

Administrator
Yol, Yapı, Altyapı, Tapu ve Kadastro Emekçileri Sendikası (ya da kısaca YAPI YOL SEN), 9 Haziran 1992'de kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na ve çeşitli genel müdürlüklere bağlı işyerlerinde bayındırlık, inşaat ve köy hizmetleri hizmet kolunda faaliyet göstermek üzere örgütlenen sendikadır. Merkezi Ankara'dadır. Tarihçe Kuruluş ve günümüz İnşaat işkolunda çalışma yürüten sendikacıların düzenlediği 30 Mayıs 1992 tarihli kuruluş kurultayının ardından 9 Haziran 1992 günü Ankara Valiliğine başvurarak resmi kuruluşunu ilan etti. Tapu ve Kadastro çalışanlarının sendikası TÜM TAK SEN 8 Temmuz 1995'te YAPI YOL SEN'e katılma kararı aldı. Enerji işkolundaki sendika ENER SEN ile yürütülen birleşme görüşmeleri ise başarıyla sonuçlanmadı. Son genel kurulunu 10-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. EPSU (European Federation of Public Service Unions) üyesidir. Örgütlendiği işyerleri Örgütlendiği işyerlerinin listesi şöyledir: Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Afet İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Demiryolları, Limanlar ve Hava meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü Bayındırlık ve İskan İl Müdürlükleri Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Taşra Teşkilatı Üye sayısı 2002-2009 yılları arasındaki üye sayısındaki değişim şöyledir: 2015 yılı itibarıyla üye sayısı 3847'dir. Yönetim Merkez Yönetim Kurulu şu üyelerden oluşmaktadır: Gültekin Narinli (Genel Başkan) Kaan Dinç (Genel Sekreter) Armağan Çalık (Genel Mali Sekreter) Mehmet Ali Köseoğlu (Genel Hukuk ve TİS Sekreteri) Erbil Karakoç (Genel Örgütlenme Sekreteri) Ali Yaşar Karadeniz (Genel Eğitim, Ar-Ge ve Basın Yayın Sekreteri) İlksen Temizkan (Kadın Sekreteri) Organları Sendikanın yönetim organları tüzüğüne göre şöyledir: Merkezi düzeyde: Merkez Genel Kurulu Merkez Yönetim Kurulu Merkez Denetleme Kurulu Merkez Disiplin Kurulu Şube düzeyinde: Şube Genel Kurulu Şube Yönetim Kurulu Şube Denetleme Kurulu Şube Disiplin Kurulu Şube Temsilciler Kurulu İl Temsilciler Kurulu İl Yürütme Kurulu İşyeri Kurulu Temsilcileri İşyeri Kurulu Diğer organları ise şöyledir: Genişletilmiş Genel Temsilciler Kurulu Genel Temsilciler Kurulu Sendikanın 12 şubesi bulunmaktadır: Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Konya, Kocaeli, Mersin, Samsun, Van. Dış bağlantılar Yapı Yol Sen 5. Olağan Genel Kurulu (2014) Çalışma Raporu Kaynakça Kategori:Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Kategori:1992'de kurulan oluşumlar Kategori:1992'de kurulan kuruluşlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri