Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yüksek Baskın Oranları Hakkında Bilgi

gulsahyalcin8wrh

Well-known member
"İstanbul 2. Bölge Bağımsız Sol Aday Baskın Oran, seçim kampanyasına başlıyor!

16 Haziran 2007 Cumartesi günü, saat 18.30'da İstanbul Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek toplantıyla, Baskın Oran seçim kampanyasını başlatıyor. Tüm dostları, destekçileri ve basın mensuplarını bu etkinliğe davet ediyoruz.

Adres: Bekar Sokak, San Han. 16/2, Beyoğlu, İstanbul
Telefonlar: (212) 2448617, (212) 2448580, (212) 2448581, (212) 2448566
E-posta: [email protected]

Benim adım Baskın Oran. Sadece bir hoca oldum, siyasetçilik yapmadım ve yapmaya niyetim yok. Hiçbir partiden değilim ve olanlara girmeye niyetim yok. Dostlar aradı, sol'da bağımsız ortak adayın tek çare olduğunu söyledi. Onlara 'Helal olsun' dedim, çünkü bu kurtuluşun yolu gibi geldi bana. Bir ay sonra tekrar aradılar, 'Senin adın öne çıkıyor, kabul et' dediler. Sarsıldım, ürktüm, ama 'Var olun' dedim ve onur duydum. Kabul ettim ve İstanbul'dan aday oldum.

Türkiye'de hukuk hak getire. Dişlanan, ezilen, horlanan; sesi kesilen, önü kesilen, en fena haliyle umudu kesilen milyonlar var. Buna bir de demokrasi diyorlar! Erkekler, gücü kadınlarla paylaşmaya yanaşmıyor. Devlet yurttaşı ve gencine güvenmiyor. Ordu tahakkümü sürdürüyor ve hukuka silah doğrultuyor. Silahla konuşursa, silahsız konuşamaz; başka silahla konuşur. Kürtlerin farklılıklarına tepki veriyorlar, ama Çerkes ve Lazların farklılıkları onlar için önemsiz kalıyor. Müslüman olmayanlar vatandaştan sayılmıyor. Alevilere Sünnilik ezberletiliyor. Eşcinseller ve travestiler; onlar zaten yaşamasa daha iyiymiş gibi muamele görüyor. İşçi sendikasız, çalışan güvencesiz. İş bulamayan yoksulların yanı sıra, 'çalışan' yoksullar da artıyor. Kâr eden işletmeleri satıp parasını savurmaya neo-liberalizm diyorlar ve neo-liberal olmak marifet hale gelmiş. 'Ah, 1 Mart Tezkeresini niye geçirmedik!' diyorlar. Oysa ezilen ve dişlananların sesi Meclis'te çınlamalı, 'kamu vicdanının sesi' olarak anılmalı.

Bu ses şimdi sokaklardan yükseliyor. Bir de Meclis'ten yükseleyirse, toplumun, solun ve demokratların üzerine 12 Eylül'de atılmış ölü toprağı silkeleyecek ve arınacak. Benim aday olma hikayem bu. Bu işin kitabı yok, onu adım adım hep birlikte yazacağız. Çocuklara, torunlara bırakacağız."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri