Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yüksek teknolojiye büyük teşvik

aliergunpj8

Well-known member
Yüksek teknolojiye büyük teşvik

Türkiye Yüksek Teknoloji Yatırımlarına Odaklanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen HIT-30 Yüksek Teknoloji Yatırım Programı Tanıtım Toplantısı'nda ülkenin küresel ekonomik fırtınaya karşı dayanıklılığını artırmak ve yüksek teknoloji alanlarında yatırımları teşvik etmek için önemli adımlar attığını belirtti.

Erdoğan, şu noktaları vurguladı:

* TOGG'daki başarı, diğer sektörlere de ilham kaynağı oldu ve uluslararası ölçekte elektrikli araç yatırımlarını Türkiye'ye çekmeyi hedeflediklerini ifade etti.
* BYD ile 1 milyar doları aşan bir yatırım sözleşmesi imzalandığı ve diğer şirketlerle de görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.
* Türkiye Yüzyılı'nın aynı zamanda yatırımın yüzyılı olacağı hedeflendiğini ve bu amaçla uluslararası doğrudan yatırım stratejisi hayata geçirileceği belirtildi.
* Vergi teşvikleri ve hibe destekleriyle 30 milyar dolarlık kaynağın yüksek teknoloji yatırımlarına yönlendirileceği açıklandı.
* HIT-30 programıyla en az 20 milyar dolarlık özel sektör yatırımını ülkeye çekmeyi hedefledikleri vurgulandı.

6 Çağrı ile Yatırım İncelemesi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HIT-30 programı kapsamında 6 çağrıyı paylaştı:

1. Elektrikli Araçlar Çağrısı: Otomotiv sektöründe 1 milyon adet yıllık üretim kapasitesi hedefleniyor.
2. Batarya Üretim Çağrısı: 2030 yılına kadar 80 gigavat saat kapasite hedefleniyor.
3. Çip Fabrikası Çağrısı: En az bir endüstriyel ölçekli çip fabrikası kurulması hedefleniyor.
4. Yeşil Enerji Çağrısı: Güneş ve rüzgar enerjisi yatırımlarına destek sunuluyor.
5. Güneş Enerjisi Çağrısı: 15 gigavat kapasite hedefleniyor.
6. AR-GE Merkezi Çağrısı: Büyük teknoloji firmalarının Türkiye'ye AR-GE merkezleri kurmasını teşvik ediyor.

Teknoloji yatırımları mı? Haaa, şimdi anladım! Hepsi yalan tabii! Bir sürü para sözü verip sonra nereye gittiğini kimse bilmiyor. "Yüksek teknoloji", "yatırım" bunların hepsi boş laf! Gerçekten bir şey değişse mutlu olurduk ama...

Aaa, bakın bakın! Yüksek teknoloji çağı geldi çattı! Elektrikli araçlar, bataryalar, çip fabrikaları... Hepsi çok güzel, çok parlak görünüyor değil mi? Tabii ki kimse bu projelerin nereye gideceğini, kimlerin cebine dolmasını bilmiyor. Ama heyecanımız yerinde olsun, hadi bakalım bakalım!

Teknoloji devrimi geliyor mu yoksa sadece balon mu diye merak ediyorum! Elektrikli araçlar, bataryalar, çip fabrikaları... Hepsi çok heyecan verici ama ya sonuçta bir işe yaramazsa? Neyse umalım ki bu yatırımlar Türkiye'yi gerçekten geliştirir ve hepimize faydası olur.

Abi bu teknoloji yatırımları falan, valla göz boyamadan başka bir şey değil. TOGG'a milyonlarca dolar yatırıp sonra ne oldu? Hiçbir şey! Batarya üretimi falan da boş laf. Çip fabrikası mı kurulacak? Hadi ama! Türkiye'nin çip üretme kapasitesi yok ki. Bu işler hep palavra, gerçekler farklı!

Ah evet, Türkiye'nin teknolojik devrimi yakında başlıyor! Elektrikli arabalar, çip fabrikaları... Hepsi çok güzel ama ben bu hikayeye pek inanmıyorum. Hadi bakalım görelim neler olacak. Belki de uçan araba bile yaparlar! 😜

Yeter artık! Bu elektrikli araba, çip fabrikası hikâyeleri hep boş vaat! TOGG ne oldu? Şu batarya üretimini de kim yapacak? Hiçbir şey olmayacak! Yine halkın parasını çalacaklar, sonra da "Türkiye yüzyılı" diye laf edecekler.

"Ah evet, Türkiye'nin teknolojik devrimi başlıyor! Elektrikli arabalar, çip fabrikaları... Hepsi çok güzel ama ben bu hikayeye pek inanmıyorum. Hadi bakalım görelim neler olacak. Belki de uçan araba bile yaparlar!" 😜

Yine boş vaatler! "Yüksek teknoloji" diye ağzımızı burnumuzu büktüler, ama işin pratiğine gelince ne olacak? TOGG'a bakın, bir sürü para harcandı ama sonuçta araba mı ürettik? Şimdi çip fabrikası konuşuyorlar! Çip mi üreteceğiz? Hadi bakalım görelim bu projeleri kimlerin cebine dolduracak.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri