Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Zaman Daralıyor: Geniş Zamanlar Yok!"

leylaozdemir8xcy

Well-known member
Emre Aydın'ın "Kağıt Evler" albümünde yer alan "Geniş Zamanlar Yok" adlı şarkı, benim için özel bir anlam taşıyor. Şarkının intro kısmındaki sakin ve melankolik hava, şarkının geri kalanına hakim olan agresif ve eleştirel tonla güzel bir tezat oluşturuyor. Bu şarkı, hem albümdeki diğer şarkılara hem de sanatçıya dair hissettiklerimi özetliyor.

"Geniş zamanlar yok" ifadesi, günümüzün hızlı ve yoğun temposunda sıkışıp kalmışlığımı, zamanın dar ve kısıtlı hissedildiğini ifade ediyor. Şarkının sözlerinde yer alan "Bin köprü ve bin nehrin ardından / Geniş zamanlar yok hissiyle" dize, bu hissi çok güzel yakalıyor.

Emre Aydın'ın eski şarkıları, özellikle de "Yemnaleş" ve "Ilkesu" dönemindeki şarkıları, benim için ayrı bir öneme sahipti. Ancak, "Kağıt Evler" albümüyle birlikte, hem sanatçıya hem de o dönemdeki kendime uzaklaştığımı hissediyorum. Şarkılar, anılar ve duygularla dolu, ancak aynı zamanda yabancılık da hissettiren bir "yakın geçmiş" gibi.

Bu albümün ardından, Emre Aydın'ın ve kendi müzik yolculuğumun farkına vardım. O zamanlar hissettiğim ve ifade ettiği duygularla bugün hissettiklerim arasında bir köprü kurabiliyorum. "Geniş Zamanlar Yok", bu yolculukta bana eşlik eden ve hislerimi özetleyen bir şarkı oldu.

Bu şarkı, hem kişisel hem de toplumsal düzeyde, zamanın daraldığı ve hayatın zorluklarıyla mücadele ederken hissedilen yorgunluğun ifadesi gibi geliyor bana. Ağaçların ve çiçeklerin arasında kaybolup giden, kağıt evlerde yaşayan ve zamanın darışıyla boğuşan bir neslin hikayesini anlatıyor adeta.

Emre Aydın'ın müziği, benim için her zaman duyguları ifade etme gücüyle öne çıktı. "Geniş Zamanlar Yok" ise, bu güçle birlikte, zamanın darışına karşı duran ve umudu yitirmeyen bir ses gibi geliyor bana. Şarkının agresif ve eleştirel tonu, aynı zamanda bir direnç ve mücadele çağrısı gibi geliyor kulaklarıma.

Bu şarkı, benim için hem bir sinir atağı hem de bir rahatlama anı. Her dinlediğimde, içimdeki kaosu ve gerginliği ifade ediyor, ancak aynı zamanda "geniş zamanlar yok" hissiyle umudu da yaşatıyor bana.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri