Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zardanadam

bullvar_katip

Administrator
Zardanadam 2001 yılında sadece kendi şarkılarını seslendirmek üzere kurulmuş bir rock grubudur. Şarkılarını satmayıp doğrudan ve ücretsiz olarak paylaşan grup, müzik piyasasında alternatif bir yol açmış ve öncü olmuştur. Bugüne kadar 6 albüm yayınlamış olan grup resmi sitesinin Youtube kanalı ve konserler aracılığıyla şarkılarını müzikseverlerle paylaşmayı sürdürmektedir. Grup Tarihi İş hayatından sıkılan bir grup eski arkadaşın keyif projesi olarak 2001 yılında kuruldu. Beşiktaş'ta prova stüdyosunda düzenli çalışmaya başlayan grup, kuruluşundan bugüne dek sadece kendi şarkılarını çaldı. Zardanadam ilk stüdyo kayıtlarını kendi arkadaşlarıyla paylaştıkça bilinmeye ve rock müzik programlarının ilgisini çekmeye başladı. Bu programlara konuk olan grup albümlerini isteyenlerle paylaşabileceğini açıklaması üzerine çok sayıda talep aldı ve rock müzik piyasasının tanınan gruplarından biri haline geldi. Tamamböceği albümü, Kemancızine okurları tarafından 2002 yılının en iyi self albümü seçildi. Grup 2002 yılında yayınladığı Korsan albümü ile daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Ardından ulusal ve uluslararası festivallerde yer almaya başladı. 2003 yılında Ergin Özler ile Süreyya, 2004'te Gökalp Baykal ile Sevgililer Günü single albümlerini yapan Zardanadam 2005 yılında Tibet Ağırtan prodüktörlüğünde Dibini Gör, 2006 yılında Tolga Kaya prodüktörlüğünde Kalbim Yok albümünü 2009'da Deniz Yılmaz süpervizörlüğünde Kafam Seninle Güzel albümünü ve 2015'te Z-Dönüşü albümünü yayınladı. Barışarock ve Zeytinli Rock Festivali gibi çeşitli festivallerde yer alan Zardanadam, Türkiye'deki pek çok kentte, üniversite ve lise şenliklerinde sahne almayı sürdürmektedir. Üyeleri Erbatur Çavuşoğlu: Vokal, Akustik Gitar Tolga Kaya: Solo, Vokal Utku Doğruak: Ritm Gitar, Vokal Paşa Altın: Bas Gitar Cem Polat: Davul Albümler Tamamböceği - Mart 2002 Tamamböceği Gidiyorum Her şey Gibi Ben Yokum Artık Oyun Sebep Biliyorsun Bunu Gözümün Yaşını Sildim Ben Su Adamlar Korsan - Aralık 2002 Küçük Şirin Bir Cuma Akşamı Burdayım Aslında Çelişkiler Hepsi Hepsi Hayat Nasıl Olsa Böyle Demişti Rüzgar Gelmesen de Olur Mayıs Sözler Beni Affet Sarışınlar Boktur Kırık Sorma Ayıp Dibini Gör - Mayıs 2005 Gücetapanlar Dibini Gör Benim Aşkım Şey Neden Dedim Kendime Ne Yaparsan Yap Hepsi Hepsi Hayat Nasıl Olsa Mucize Senden Adam Olmaz Adamım Benim Gözlerim Ne Renk Aynı Yolda Balsaçlım Güzel Kız Aşağı Yukarı Tamamböceği Neden Olmasın Kalbim Yok - Temmuz 2006 Kalbim Yok Öldür Beni Park Yasak Sen Gözümün Yaşını Sildim Ben Benim Yolum Ayrı Bırak İşini Tembellik Hakkı Kaçacağım Sana Bir Çift Sözüm Var Yeniden Rövanş Ayna Ayna Söyle Bana Kafam Seninle Güzel - Nisan 2009 Seninle Kafam Güzel Beni Seversen Gidiyor Gençliğim Haksızlık Bu Mutluluk Kimsin Sen Tadım Yok Aşk Deme Bana Koku Gel Bana Z-Dönüşü - Mayıs 2015 Toz Duman Serseri Marşı Zula Yarım Bu Böyle Gitmez Bizim Hikâyemiz Gecede Korsan Kokusu Var Yok Ol Artık Aramızda Bir Şeyler Var Yalnız Yelkenli Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim Yarım (Akustik Versiyon) Single Albümler Süreyya - Mayıs 2003 Süreyya Neden Olmasın Sevgililer Günü - Ocak 2004 Sevgililer Günü Bir İş Bir Eş Klipler 2005 - Gücetapanlar (Dibini Gör) 2005 - Hepsi Hepsi Hayat Nasıl Olsa (Dibini Gör) 2005 - Dibini Gör (Dibini Gör) 2006 - Öldür Beni (Kalbim Yok) 2007 - Sen (Kalbim Yok) 2009 - Tadım Yok (Kafam Seninle Güzel) 2010 - Seninle Kafam Güzel (Kafam Seninle Güzel) 2015 - Toz Duman (Z-Dönüşü) Dış bağlantılar Zardanadam Resmi Sitesi Zardanadam Röportajı Dipnotlar Kategori:Türk rock müzik grupları Kategori:2001'de kurulan müzik grupları Kategori:İstanbul kökenli müzik grupları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri