Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Zarif Ayakkabılar: Topuklu Modeller"

cerenbeyaz9pao

Well-known member
Topuklu Ayakkabılar: Mecburiyetin Acı Gerçekleri

Hiç tarzım olmadığı halde, iş yerindeki katı kuralların baskısıyla mecburen tanıştığım acı gerçek; topuklu ayakkabılardır. Başlarda siyah botlarımla idare ediyordum, rahat etmeseler de işimi görüyordu. Ancak yaz geldiğinde, ayak terlemesi ve iş arkadaşlarımın "bir topuklu ayakkabı alsan" baskısı başladı. Giyemem, rahat edemem diyorum, ama alışırsın diyorlar, mecburen alıyorum.

İlk gün, en alçak topuklusu diye aldığım ayakkabılar bile tam bir kabustu. Kızaran serçe parmağıma mı yanayım, şişen ayaklarımı mı düşünür müsem? Eve zor ulaştım o gün. Ertesi gün, verilmesi en zor kararı vererek yine onları giydim. Alışmalıydım, giydikçe açılırdı, açılması gerekti, yoksa bir daha giyemezdim.

İki ay böyle geçti, ayaklarım acı çekse de ben alıştım. Ama ayakkabılar rahatlamadı, ben acı çekmeye alıştım. Topuklu ayakkabıyla rahat ediyorum diyenler kendini kandırıyor, giydikçe açılır diyenler yalan söylüyor. Güzel görünen hiçbir ayakkabı rahat değildir, rahat olanları da katı kurallı iş yerlerinde giyilemez.

Dikkatli olunması gereken bir durum da ince uzun topuklular. Ayağınızdayken yürüyen merdivenlere binerken dikkatli olun, metroda sağ ayağınızla yürürken sol ayak topuğunuz yere takılabilir ve ayakkabınızın sol tekini başlangıç noktasında bırakarak devam etmeniz gerekebilir. Can güvenliğiniz için tavsiyemdir.

Topuklu ayakkabılar, bence mecburiyetin acı gerçekleri. Rahatlık mı, stil mi? Karar sizin. Ama unutmayın, bazen stilimizden fedakarlık etmemiz gerekiyorsa, rahatlık her zaman öncelikli olmalıdır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri