Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zekeriya Müyesseroğlu

bullvar_katip

Administrator
Zekeriya Müyesseroğlu (29 Mart 1959 - 3 Eylül 2006) Ankara doğumlu Türk gökbilimci. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Daha sonra 1976 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Gökbilim Bölümü'ne girdi ve 1981 yılında mezun oldu. Aynı bölümde 1981-1983 yılları arasında yüksek lisans ve 1987-1994 yılları arasında ise doktora çalışmasını tamamladı. Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Müyesseroğlu, Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde 1985 - 1988 yılları arasında uzman, 1988 - 1995 yılları arasında araştırma görevlisi, 1995 - 1997 yılları arasında öğretim görevlisi ve 1997 yılından 2006 yılına kadar yardımcı doçent olarak görev aldı. Bu görevleri süresince, Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdür Yardımcılığı, Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Üniversitesi Türk Astronomi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Amatör Astronomi Topluluğu Bilimsel Danışmanlığı, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığı, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1982 yılında uluslararası bilimsel toplantılarda bildiriler sunmaya başladı. Bunun yanı sıra, 30'a yakın yurt dışı hakemli bilimsel dergilerde yayınlanmış eseri bulunmaktadır. Bu çalışmalarına 100'e yakın atıf aldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, Araştırma ve Teşvik Ödülü sahibi Müyesseroğlu, bilimsel çalışmalarının yanında, astronominin halka doğru tanıtılması ve güncel - popüler konularda bilgilendirilmesi konusunda çok sayıda seminer ve konferans da verdi. Kategori:Türk astronomlar Kategori:Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde öğrenim görenler Kategori:1959 doğumlular Kategori:2006 yılında ölenler Kategori:Ankara doğumlu bilim insanları Kategori:Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğretim üyeleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri