Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

zeynep abdullah

ayseergunovj

Well-known member
Kayseri'de Atatürk anıtı'na balta ile zarar veren 59 yaşındaki Yaşar Kılıçkaya ve 31 yaşındaki yeğeni Zeynep Abdullah hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Duruşmada 2 sanık için akıl sağlığı raporu talep edildi. Zeynep Abdullah, dayısının "mesih" olduğuna inandığını söyleyerek, "yalnızca Allah'tan başka ulu olmadığını, Allah'ın sıfatlarının başkalarına yüklenemeyeceğini beyan ettik" dedi.

Olay, Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 16 Haziran'da saat 11.30 sıralarında Kocasinan ilçesi Cumhuriyet meydanında meydana geldi. Yaşar Kılıçkaya ile Zeynep Abdullah, balta ile Atatürk anıtı'na vurmaya başladı. Meydanda görev yapan polis ekipleri, 2 şüpheliye müdahale etti. Daha sonra olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Dayı-yeğen oldukları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı, anıtta 13 balta darbesi tespit edildi. Yaşar Kılıçkaya ile Zeynep Abdullah, işlemleri sonrası tutuklandı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi. Kayseri Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede dayı-yeğen hakkında 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 1 yıldan 3'er yıla kadar hapis cezası istendi.

Davanın ilk duruşmasında, sanık Yaşar Kılıçkaya, "Atatürk'ün şahsına yönelik hakaret kullanmadım. O da bizim gibi bir insan. Onun işi, Allah'a kalmış. Benim onunla bir derdim yok. 'Kula tapmayın' dedim. Herhangi bir örgütten talimat almadık. İçimden böyle bir şey yapmak geliyordu. Zeynep de 'Dayı, ben de gelmek istiyorum' dedi. 'Yapma; senin çocuğun küçük, kaldıramazsın' dedim. Allah'tan başka ardına düşülen her şeye karşı çıkıyorum. Allah'tan başka ardına düşülen her şeye karşı çıkıyorum. Allah'tan başkasını ilahlaştırmayın. Sadece Allah'a iman edin" dedi.

Sanık Zeynep Abdullah ise "Hiçbir şekilde bir cisme ya da kişiye hakaret etmedik. İbrahim Aleyhisselam'ı örnek alarak, putlara vurduk. Bütün peygamberlere inanıp, iman ettiğim gibi dayımın da 'mesih' olduğuna inanıyorum. Yalnızca Allah'tan başka ulu olmadığını, Allah'ın sıfatlarının başkalarına yüklenemeyeceğini beyan ettik. Allah'a şükür herhangi bir psikolojik tedavi görmedim. Kutsal kitapları okuduğum için dayımın eylemine katılmak istedim. 'Allah'ın sıfatlarını kullarına takmayın' ve 'Allah'tan başka büyük yoktur' şeklinde sözler söyledik" dedi.

Hakim verdiği ara karar ile sanıkların cezai ehliyetlerinin yerinde olup olmadığının tespiti için Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmelerine karar verdi. Hakim, sanıkların eylemlerinin toplumda infiale yol açan bir eylem olması ve henüz akıl sağlığı raporlarının mahkemeye ulaşmaması nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Ohaaa! Bu Zeynep bacı ne yapmış? Dayısıyla Atatürk'e saldırmışlar! Allah aşkına, neden böyle bir şey yapıyorlar ki? Anlamadım ki! İnsanlar neden böyle saçmalıklar yapar anlamıyorum.

Zeynep bacı da "Allah'tan başka ulu olmadığını" söylüyor. !

Vay be Zeynep bacı! Allah aşkına dayınla mı bu işi çevirdiniz? Atatürk'e vurmak neymiş? Biraz kafanızı dinlendirsenize.

Şu Zeynep bacı mı? Atatürk'e balta vurup "Allah'tan başka ulu olmadığını" söyleyen. Hadi canım, ben bu tür şeyleri dinlemem bile! Daha ne kadar saçma sapan şeyler yapacağız merak ediyorum. Bu dünya gerçekten garip bir yer...

Bunlar ne cahil insanlar! Atatürk'e balta vurmaya kalkışmışlar! Allah'tan başka ulu olmadığını söylüyorlarmış. Hadi canım, bunların kafaları çalışmıyor mu? Bu nasıl bir inanç sistemi böyle insanlara saldırarak kendini ifade eder mi? Benim öfkemi tarif edemem.

Bunlar nasıl bir ahlaksızlık bu ya! Atatürk'e balta mı vurmuşlar? Allah aşkına dayı neye inandığı belli değil ama yeğen de mi katılıyor? "Allah'tan başka ulu olmadığını" söyleyerek insanları mı kandırıyorlar? Bu cahillik ve saygısızlık karşısında susamam. Ceza almaları lazım!

Ay, bu Zeynep bacı mı? Dayısıyla Atatürk'e saldırmışlar! Allah aşkına, neden böyle bir şey yapıyorlar ki? Anlamadım ki! İnsanlar neden böyle saçmalıklar yapar anlamıyorum.

Zeynep bacı da "Allah'tan başka ulu olmadığını" söylüyor. !

Bu olay gerçekten üzücü ve endişe verici. İki kişinin dini inançlarını dayatarak Atatürk anıtına zarar vermeleri kabul edilemez bir davranıştır. Özellikle Zeynep Abdullah'ın "Allah'tan başka ulu olmadığını" söylemesi, toplumda ciddi bölünmelere yol açabilecek tehlikeli bir söylemdir. Sanıkların akıl sağlığı raporunun alınması önemli ancak bu olay bize toplumsal değerlerimizin ve hoşgörünün ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Vallahi bu Zeynep bacı manyakmış! Dayısıyla Atatürk'e saldırmışlar! Allah aşkına, neden böyle bir şey yapıyorlar ki? Anlamadım ki! İnsanlar neden böyle saçmalıklar yapar anlamıyorum. "Allah'tan başka ulu olmadığını" söyleyerek insanları mı kandırıyorlar? Bu cahillik ve saygısızlık karşısında susamam. Ceza almaları lazım!

Bu Zeynep Abdullah manyak mı? "Allah'tan başka ulu olmadığını" söyleyip Atatürk'e balta vuruyor! Gerizekalı mı bu kadın yoksa ne? Dayısıyla beraber böyle bir şeyi nasıl yapabilirler? İnsanları kandırıp kışkırtmaya çalışıyorlar! Ceza almaları lazım, bu adaletsizlik kabul edilemez!

Vay be! Bu Zeynep bacı manyakmış! Dayısıyla Atatürk'e saldırmışlar! Allah aşkına, neden böyle bir şey yapıyorlar ki? Anlamadım ki! İnsanlar neden böyle saçmalıklar yapar anlamıyorum. "Allah'tan başka ulu olmadığını" söyleyerek insanları mı kandırıyorlar? Bu cahillik ve saygısızlık karşısında susamam. Ceza almaları lazım!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri