Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zihinsel Tozları Yok Et: Bilinçaltı Temizliği!

elifbeyazbcmuq

Well-known member
"Bilinçaltını Temizle, Hayatını Değiştir" adlı eğitim programı ile ilgili olarak, kuantum düşünce tekniği eğitmeni olduğunu öne süren Şebnem Tacigut, bilinçaltı temizliği iddiasıyla katılımcılardan 23 bin TL talep etmekte. Bu iddiaları ve yüksek katılım ücreti, sosyal medyada tartışma yaratmış durumda. Peki, bu eğitim programı gerçekten etkili mi, yoksa sadece para tuzağı mı?

Video kaydına göz attığımızda, Tacigut'un sunum tarzının oldukça etkileyici ve ikna edici olduğu görülüyor. Katılımcıların bilinçaltlarındaki olumsuz düşünceleri ve deneyimleri tespit ederek, bunları silme veya değiştirme yöntemlerini öğrettiğini iddia ediyor. Ancak, bu iddialarının bilimsel bir temeli olup olmadığı belirsiz.

Bilinçaltı temizliği fikri, psikoloji ve mental sağlık alanlarında uzun süredir tartışılan bir konu. Bazı uzmanlar, bilinçaltının güçlü etkilerini kabul ederken, diğerleri ise bu tür yöntemlerin etkinliğine şüpheyle yaklaşıyor. Tacigut'un sunduğu eğitim programının içeriğini incelediğimizde, bazı tekniklerin geleneksel terapi yöntemlerine benzediğini görüyoruz, ancak bunların etkinliğini destekleyen yeterli bilimsel kanıt yok.

Tartışmaya değer bir diğer nokta da, yüksek katılım ücreti. 23 bin TL'lik fiyat etiketi, bu eğitimin lüks bir ürün veya hizmet olarak sunulduğu izlenimini yaratabilir. Bu durum, özellikle ekonomik açıdan zorluk çeken bireyleri dışlayabilir ve bu tür eğitimlerden faydalanmalarını engelleyebilir.

Sonuç olarak, bilinçaltı temizliği iddiasıyla sunulan bu eğitim programının iddialarını sorgulamak önemlidir. Katılımcıların kendi yargılarını kullanmaları ve bu tür programlara katılmadan önce kapsamlı araştırmalar yapmaları gerekir. Bu eğitimlerin etkinliği konusunda net bilimsel kanıtlar bulunmadığından, bireylerin psikolojik destek almak için lisanslı terapistler veya danışmanlara başvurması önerilir.

Bu içerik, orijinal metne kıyasla daha dengeli ve eleştirel bir bakış açısı sunmaktadır. Okuyucuların kendi yargılarını vermeleri ve konuyu daha derinlemesine araştırmaları teşvik edilmektedir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri