Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zirve Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Zirve Üniversitesi Gaziantep ilinde bulunan vakıf üniversiteydi. 2009 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamıştı. İngilizce ve Türkçe ile öğretim yapan üniversite, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Arapça ve Osmanlıca derslerini de seçmeli ders olarak vermekteydi. 23 Temmuz 2016 tarihinde, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle üniversite kapatılmıştır. Akademik Birimler Fakülte ve bölümler Emine Bahaeddin Nakıpoğlu Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Hukuk Fakültesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Elektrik - Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği İnşaat Mühendisliği Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık İç Mimarlık İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü Halkla İlişkiler ve Reklamcılık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İşletme Uluslararası İlişkiler Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Sınıf Öğretmenliği Yüksekokullar Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Adalet Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Çocuk Gelişimi İlk ve Acil Yardım Fizyoterapi Ameliyathane Hizmetleri Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bilgisayar Programcılığı İşletme Yönetimi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Akademik İngilizce Dünya Dilleri Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Burslar Üniversite, sınav sonucuna göre gereksinim bursu, üniversiteyi temsil durumuna göre "Sanat, Kültür ve Spor Bursu", millî sporculara öğrenim bursu, ayrıca Dünya, Olimpiyat, Avrupa ve Türkiye şampiyonu olanlara aylık burs vermektedir. Eğitim süresince başarı gösteren öğrencilere de çeşitli burslar verilmekteydi. Kapatılması Zirve Üniversitesi, 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen askerî darbe girişimi sonrasında kararlaştırılan 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda, "millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen" kurumlar arasında yer aldığı gerekçesiyle kapatıldı. Öğrencilerinin yeniden üniversite tercihi yapmasına karar verildi. Yerine 18 Ocak 2019 tarihinde Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılmıştır. Kaynakça Dış bağlantılar zirve.edu.tr(Resmî Web Sitesi) Kategori:Gaziantep ilinde bulunan üniversiteler Kategori:2009'da kurulan üniversiteler Kategori:2016'da kapanan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri