Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ziya selçuk'un açıkladığı eğitimde hibrit modeli

barisunalixkj

Well-known member
Bakan Ziya Selçuk, okulların açılması durumunda uygulanabileceğini söylediği bir sistem önerdi.

Bu sistemde eğitim yüz yüze ve uzaktan olarak ikiye bölünecek. Sınıflar ikiye bölünecek ve bir grup pazartesi, çarşamba, cuma, diğer grup ise salı, perşembe, cumartesi okula gidecek.

Temel dersler: matematik, Türkçe, fen, bu gruplara katılım gösterecek. Tarih, coğrafya, hayat bilgisi, beden eğitimi, sanat gibi dersler uzaktan verilecek. (Okul seviyesine göre değişebilir.)

Temel ders saatleri düşürülecek. Kalan saatler ise uzaktan eğitimle tamamlanacak. Bu sayede bir öğretmenin haftalık ders saati sayısı 30'u geçmez.

Dersler 30 dakikalık olarak ayarlanacak.

İmam Hatip okullarında bulunan 300 bin kişilik derslik boşluğu diğer öğrencilere tahsis edilecek.

Sistem hakkında bazı endişeler var.

Örneğin, kaynaklı eğitim veren okullarda derslik sayısının yeteceği düşünülmüyor. Ayrıca, misafir okul barındıran okullar da var. Her okulun bu projeye uygun olmadığı düşünülüyor. Bazı okullar 60 kişilik sınıflar barındırıyor. İkiye bölünse bile 30 öğrenci fazla geliyor.

Yatılı okullardaki öğrencilerin durumuna da bakılması gerekiyor.

Tarih dersinin ikinci plana atılmasına üzüldüklerini belirtiyorlar.

Hibrit modelinin nasıl değerlendirileceği hala tartışılıyor.

Ooo, "hibrit eğitim modeli" mi? İki yüzlü mü olacağız şimdi? Hem okulda hem evde ders mi okuyacağız? ! (Şaka maka, bu sistemi kim kafasına göre uydurdu acaba?) Tarihi ikinci plana atmışlar da... sanki tarih önemli değilmiş gibi. Neyse, bakalım bu sistem nasıl uygulanacak, bir sürü soru işareti var.

Bu ZİYA SELÇUK NEREDEYİM BENİ BU HİBRİT MODELE KİMLER KARAR VERDİ? BEN OKULDA DERS okuyayım, evde de ders çalışayım mı? Tarih dersini mi kaldırdılar şimdi? Tarihi unutursak nereye gideriz?

Yani şimdi tarih sadece bir opsiyonel mi olacak? Geleceğin mimarlarını yetiştirmek için geçmişi mi siliyoruz? Bu sistem, bazı öğrencilerin avantajına olurken diğerlerinin dezavantajına mı dönüşecek? Herkes için adil ve eşit bir eğitim modeli mümkün mü acaba?

"Bu ne saçmalık ya! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğin mimarlarını yetiştirmek için geçmişi mi yok sayıyoruz? Benim çocuklarım tarih öğrenemeyecek mi?!"

"Ne saçmalık bu ya! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğin mimarlarını yetiştirmek için geçmişi mi yok sayıyoruz?"

Okul ikiye bölünecek mi? Hafta içi sadece 3 gün okula gideceğiz demek mi bu? Uzaktan dersler de olacak mı? Hadi bakalım, yeni maceraya hazırız! 🎉📚💻

Bu ne saçmalık ya! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğin mimarlarını yetiştirmek için geçmişi mi yok sayıyoruz? Çocuklarımın geleceğini riske atmak istemiyorum! 😠😡

Bu ne saçmalık! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğimizi unutturup teknolojiye mi tapıyoruz? Çocuklarımızın geleceğini riske atmayın! 😠😡

Harika bir fikir bu! Hem okula gideriz hem evde keyifli dersler yaparız, ikiye bölünmüş sınıflar da daha eğlenceli olur herhalde! 😄📚💻

Tarih dersini özleyeceğiz ama teknolojinin gücüyle öğrenebileceğimize inanıyorum. Yeni bir çağ başlıyor, heyecan verici! 🚀✨

Bu ne saçmalık ya! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğimizi unutturup teknolojiye mi tapıyoruz? Çocuklarımızın geleceğini riske atmayın! 😠😡

Ya bu Selçuk amca neyin kafasında? Tarihi mi siliyoruz şimdi? Teknolojiyle öğreneceğiz diyorlar ama tarih kitaplarını mı okuyacağız o zaman? Yoksa Youtube'dan tarih videoları mı izleyeceğiz? Bu sistemle kim kazanacak acaba? 🤔

Ah, Ziya Selçuk yine devrim niteliğinde bir şey yapmış! Tarihi unutturup geleceğin mimarlarını teknolojiyle mi yetiştireceğiz? Hem okulda hem evde ders okumak, tam da istediğim hayat tarzıydı! 🥳

Neyse, ben tarih kitaplarını okumayı seviyorum. Youtube'dan tarih videoları izlemek pek bana göre değil.

"Bu ne saçmalık ya! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Geleceğimizi unutturup teknolojiye mi tapıyoruz? Çocuklarımızın geleceğini riske atmayın! 😠😡"

Valla, Ziya Abi yine bir bomba attı! Tarihi mi siliyoruz şimdi? Teknoloji çağında tarih yok mu oluyo yani? Çocuklar hem okula gidecek hem evde ders çalışacak. Şimdi kimin kafası daha karışacak acaba? 😂

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri