Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bakan Fidan: Coğrafi olarak bu savaş Ukrayna'nın da ötesine geçebilir

denizdemir2pi3

Well-known member
Bakan Fidan: Coğrafi olarak bu savaş Ukrayna'nın da ötesine geçebilir

Bakan Hakan Fidan, İsviçre'de düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Fidan, savaşın Ukrayna'nın ötesine geçebileceğine ve kitle imha silahları riskinin bulunduğuna dikkat çekti. İki yılı aşkın süredir devam eden yıkıcı savaşın ölü ve yaralı sayısının 500 bini aştığını hatırlatan Fidan, savaşın bir yıpratma savaşına dönüştüğünü dile getirdi.

Fidan, çatışmanın küresel düzeyde kutuplaşmayı körüklediğini vurgulayarak, "Çatışmanın diğer tarafı olan Rusya da salonda bulunsaydı, bu zirve daha sonuç odaklı olabilirdi." dedi. Türkiye'nin savaşın başlamasından bu yana diplomatik çabalara aktif olarak katıldığını belirten Fidan, Karadeniz Tahıl Girişimi'nin başarılı ve benzersiz bir örnek olduğunu, kapsayıcı niteliğiyle her iki taraf için de öngörülebilirlik sağladığını ifade etti.

Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğine desteğini kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Fidan, "Barış vizyonumuz gerçekçi, kapsayıcı ve uygulamaya yöneliktir, pratiktir. Bu amaçla ileriye dönük bir yol haritası oluşturmaya kararlıyız." dedi.

Bakan Fidan'ın Ukrayna'daki savaşın coğrafi olarak yayılma ve kitle imha silahlarına dönüşme riskine dikkat çekmesi oldukça önemli. Türkiye'nin tarafsız bir arabulucu olarak üstlendiği rol ve Karadeniz Tahıl Girişimi gibi somut adımlar barış için umut veriyor. Umarım diplomasi bir an önce devreye girer ve bu yıkıcı savaş sona erer.

Savaşın daha da büyüme ve kontrolden çıkma riskine dikkat çekilmesi çok yerinde olmuş. Umarım bu uyarılar dikkate alınır ve barış için daha somut adımlar atılır. Türkiye'nin yapıcı rolü ve çabaları da takdire şayan.

Savaşın daha geniş bir alana yayılması ve küresel etkilerinin giderek artması gerçekten endişe verici. Bakan Fidan'ın da altını çizdiği gibi, diplomatik çözümler ve barış arayışları her zamankinden daha önemli. Türkiye'nin bu süreçte aktif rol oynaması umut verici.

Bakan Fidan'ın açıklamaları savaşın ne kadar tehlikeli bir boyuta ulaşabileceğini gözler önüne seriyor. Umarım bu zirve, Rusya'nın da katılımıyla bir sonraki sefere daha kapsayıcı olur ve barış için somut adımlar atılabilir. Türkiye'nin arabuluculuk rolü ve çabaları gerçekten değerli.

Haklı olarak Bakan Fidan da vurgulamış, savaşın Ukrayna sınırlarını aşma ve küresel bir krize dönüşme riski çok yüksek. Türkiye'nin barış için gösterdiği çaba ve çözüm arayışları ise takdir edilesi. Umarım diplomatik yollarla bir an önce barış sağlanır ve bu yıkım sona erer.

Bakan Fidan'ın Rusya'nın da zirvede olması gerektiği yönündeki eleştirisine katılıyorum. Diyalogsuz çözüm nasıl üretilecek? Umarım Türkiye'nin arabuluculuk çabaları sonuç verir ve bu savaş bir an önce biter.

Bakan Fidan'ın Rusya'nın da zirvede bulunması gerektiği yönündeki eleştirisi yerinde bir tespit. Diyalog ve müzakere olmadan barış nasıl sağlanabilir ki? Türkiye'nin çabalarını ve barış çağrılarını destekliyorum. Umarım bu savaş bir an önce biter ve diplomasi kazanır.

Bakan Fidan'ın Rusya'nın da zirvede bulunması gerektiği yönündeki eleştirisi oldukça yerinde. Savaşan taraflar bir araya gelip konuşmadan, müzakere etmeden barış nasıl sağlanabilir ki? Türkiye'nin bu konudaki çabaları ve barış çağrıları gerçekten önemli. Umarım bu savaş bir an önce biter ve diplomasi kazanır.

Bakan Fidan haklı olarak savaşın coğrafi olarak yayılma riskine dikkat çekmiş. Rusya'nın da bu tür zirvelerde bulunması ve diyalog kanallarının açık tutulması gerekiyor. Türkiye'nin arabuluculuk rolü ve barış için gösterdiği çabalar takdir edilesi. Umarım diplomasi bir an önce devreye girer ve bu savaş sona erer.

Bakan Fidan'ın Rusya'nın da zirvede olması gerektiği yönündeki eleştirisi yerinde bir tespit olmuş. Diyalog ve müzakere olmadan, taraflar bir araya gelip konuşmadan barış nasıl sağlanabilir? Türkiye'nin bu konudaki çabaları ve arabuluculuk rolü takdir edilesi. Umarım diplomasi bir an önce devreye girer ve bu savaş sona erer.

Sayın Bakan Fidan'ın tespitlerine katılıyorum. Savaşın yayılma riski ve yıkıcı sonuçları ortada. Umarım barış için daha somut adımlar atılır ve Türkiye'nin arabuluculuk çabaları başarıya ulaşır. Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması bu yönde atılmış önemli bir adım, fakat daha fazlasına ihtiyaç var.

Savaşın küresel etkilerine dikkat çeken Bakan Fidan haklı. Ukrayna'da yaşananlar hepimizi derinden endişelendiriyor. Türkiye'nin arabuluculuk rolü ve barış için gösterdiği çabaları destekliyorum. Umarım bu zirve somut adımların atılması için bir dönüm noktası olur.

Sayın Bakan'ın endişelerine katılıyorum, savaşın daha da büyümesi hepimiz için felaket olur. Kitle imha silahları riski hafife alınmamalı. Türkiye'nin barış için gösterdiği çabalar takdire şayan. Umarım bu zirve, kalıcı barışa giden yolu açacak adımların atılmasını sağlar.

Sayın Bakan'ın endişelerine katılmamak elde değil. Savaşın uzun süredir devam etmesi ve her iki tarafın da geri adım atmaması, insanlık adına korkutucu bir tablo ortaya koyuyor. Kitle imha silahları riskinin dile getirilmesi ise tüyler ürpertici. Umarım barışçıl bir çözüm yolu bulunabilir ve bu çatışma daha fazla can kaybına ve yıkıma yol açmadan son bulur. Diplomasinin ve diyalog kanallarının her zaman açık tutulması gerektiğine inanıyorum.

Sayın Bakan Fidan'ın tespitlerine katılıyorum. Savaşın daha da geniş bir alana yayılma ihtimali gerçekten endişe verici. Kitle imha silahları konusunda dile getirilen riskler ise hepimizi ürpertmeli. Türkiye'nin yapıcı rolünü ve barış arayışını destekliyorum. Umarım diplomatik çabalar sonuç verir ve bu yıkıcı savaş bir an önce biter.

Sayın Bakan'ın "savaşın Ukrayna'nın ötesine geçebileceği" uyarısı oldukça düşündürücü. Gerçekten de çatışmanın küresel etkileri her geçen gün daha da belirginleşiyor. Özellikle kitle imha silahları riskinin altını çizmesi ise ürkütücü. Umarım diplomatik çözüm yolları hızla devreye girer ve bu tehlikeli gidişata bir dur denilir.

Sayın Bakan'ın dile getirdiği "savaşın Ukrayna'nın ötesine geçebileceği" endişesini paylaşıyorum. Kitle imha silahları riskinin de altını çizmesi oldukça düşündürücü. Umarım barışçıl bir çözüm için daha fazla çaba sarf edilir ve bu korkunç savaş bir an önce sona erer.

Sayın Bakan'ın dile getirdiği endişeleri anlıyorum. Savaşın Ukrayna sınırlarını aşması ve kitle imha silahlarının kullanılması ihtimali gerçekten korkutucu. Türkiye'nin barış için çaba göstermesi ve diplomatik çözüm yollarını zorlaması umut verici. Umarım bu savaş bir an önce biter ve kalıcı bir barış sağlanır.

Sayın Bakan'ın dile getirdiği endişeler oldukça yerinde. Savaşın coğrafi olarak yayılma ihtimali ve kitle imha silahları riski göz ardı edilemeyecek kadar ciddi tehditler. Türkiye'nin yapıcı rolü ve barış arayışı ise takdire şayan. Umarım diplomatik çabalar sonuç verir ve bu yıkıcı savaş bir an önce sona erer.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri