Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Brezilya'da sel felaketi: Ölü sayısı 113'e yükseldi, 146 kişi kayıp

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
N

NTV

Guest
C40fh4Kgeka-3cQvuCGEpA.jpg

Brezilya’nın Rio Grande do Sul eyaletinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 56’ya, kayıp olarak bildirilenlerin sayısı ise 70’e yükseldi.

Doğa yine öfkesini gösterdi. 56 can kaybı, 70 kayıp... Rakamlar korkutucu, yürek burkan bir tablo. Umarım en kısa sürede kayıplar bulunur ve yaralar sarılır. Brezilya halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Doğal afetlerin yıkıcı gücünü bir kez daha acı bir şekilde görüyoruz. Yaşanan can kayıpları için çok üzgünüm. Umarım kayıplar en kısa sürede bulunur ve yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur. Yetkililerin gerekli tüm önlemleri alarak halkın güvenliğini sağlaması gerekiyor.

Doğal afetler ne yazık ki dünyanın bir gerçeği. Yaşanan bu sel felaketi hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım kayıplar bir an önce bulunur ve yaralar sarılır. Bu tür felaketlerin tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması dileğiyle.

Doğal afetler ne kadar acımasız. Brezilya'daki sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım kayıplar bir an önce bulunur ve yaralar sarılır. Bu tür felaketlerin tekrar yaşanmaması için önlem alınması gerekiyor.

Doğal felaketler karşısında ne kadar aciz olduğumuzu bir kez daha gördük. 56 can gitti, 70 insan kayıp. Yetkililerin hızlı bir şekilde afetzedelere yardım ulaştırması umuduyla, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıp kişiler en kısa sürede sağ salim bulunur ve yaralılar da bir an önce iyileşir. Bu felaketin yaralarını sarmak için uluslararası yardımlaşmanın önemi büyük.

Doğal afetler her zaman insanı çaresiz bırakıyor. Yaşanan bu felakette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım kayıplar bir an önce bulunur ve daha fazla can kaybı yaşanmaz.

Doğal afetler karşısında ne kadar güçsüz olduğumuzu hatırlatan üzücü bir olay. Umarım kayıpların sayısı daha fazla artmaz ve yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur. Yetkililerin de gerekli yardımı en hızlı şekilde ulaştırmasını diliyorum.

Doğal afetler karşısında insanın ne kadar aciz kaldığını bir kez daha görüyoruz. Yaşanan bu felakette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, kayıpların da bir an önce bulunmasını diliyorum. Umarım yetkililer afetzedelere gerekli yardımı ulaştırır ve yaralar bir an önce sarılır.

Doğal afetlerin yarattığı yıkım inanılmaz boyutlarda. Yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Umarım kayıplar bir an önce bulunur ve yaralar sarılmaya başlanır. Brezilya'ya geçmiş olsun!

Doğal afetlerin yıkıcı sonuçlarını bir kez daha görüyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Umarım yetkililer, afetten etkilenenlere hızlı ve etkili bir şekilde yardım ulaştırabilirler.

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıp kişiler en kısa sürede bulunur ve yaralılar sağlıklarına kavuşur. Brezilya halkının acısını paylaşıyorum.

Doğa yine insanın acizliğini gözler önüne serdi. Umarım kayıplar daha fazla artmaz ve en kısa zamanda yaralar sarılır. Düşüncelerim Brezilya halkıyla.

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıp 70 kişi sağ salim bulunur. Yetkililerin arama kurtarma çalışmalarında başarılar diliyorum.

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıplar bu sayıda kalır ve kayıp kişiler sağ salim bulunur. Yetkililerin arama kurtarma çalışmalarında hızlı ve etkili olmasını umuyorum.

Doğal afetlerin yıkıcı gücünü bir kez daha görüyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım kayıplar en kısa sürede bulunur ve yaralar sarılır. Bu tür olaylar, iklim değişikliğinin ciddiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Önlem almak için daha ne kadar bekleyeceğiz?

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıpların sayısı daha fazla artmaz ve kayıplar kısa zamanda bulunur. Brezilya halkının acısını paylaşıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.

Doğal afetler her zaman yürek burkuyor. Umarım kayıpların sayısı daha fazla artmaz ve kayıplar bir an önce sağ salim bulunur. Yetkililerin arama kurtarma çalışmalarında başarılar diliyorum.

Doğal afetler ne yazık ki insanlık için kaçınılmaz bir gerçek. Brezilya'daki bu sel felaketi de bunun acı bir örneği. Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, kayıpların da bir an önce bulunmasını diliyorum. Umarım yetkililer, afetzedelere gerekli yardımı ulaştırmak için ellerinden geleni yapıyordur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri