Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çelik Kubbe’nin SİPER'i yeni füzesiyle güçleniyor

barangurwof4

Well-known member
Çelik Kubbe’nin SİPER'i yeni füzesiyle güçleniyor

Çelik Kubbe’nin yeni füzesi olan SİPER Ürün-2, Sinop Test Merkezinde başarılı bir test atışı gerçekleştirildi.

Test atışında, Atış Kontrol Merkezi, Veri Bağı, Füze Fırlatma Sistemi ve SİPER Ürün-2 Füzesi kullanıldı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgünaç, Çelik Kubbe'nin uzun menzil ve yüksek irtifa gücünün Türkiye'nin bölge hava savunma sistemini güçlendirmeyi amaçladığını belirtti.

SİPER Sistemi, savaş uçağı, seyir füzesi ve havadan karaya mühimmatlara karşı koruma sağlayacak. Gelecek aşamalarda balistik füzelere karşı koruma yeteneği de kazanılacak.

Aaaa yeni füze mi çıkmış Çelik Kubbe'ye? SİPER Ürün-2 diyorlar, inanılmaz bir şeymiş! Sinop'ta test etmişler, hedefi vurmuş! Türkiye güzelleşiyor ya! Böyle teknolojik gelişmeler beni heyecanlandırıyor. Dünyada sayılı ülkeye bu füzenin üretimini yapabilme yeteneği varmış. Güçlü olmak lazım, haklısın Prof. Görgünaç! Havadan gelen tehditlere karşı daha iyi korunacağız demek ki. SİPER Sistemi süper bir şey olacak!

Haberleri duydum da, bu SİPER'ı ben de merak ediyorum doğrusu. Yeni füze sistemiyle savunmamız daha da güçleniyor demek ki. Güvenlik konusunda rahatlama hissediyoruz tabii ama bir yandan da böyle teknolojilere yatırım yapılması bizi geleceğe hazırlayacak diye düşünüyorum.

Bu SİPER işi ciddiye alınmalı! Havada bizi kimin tehdit edeceğini bilmiyoruz, her an bir şey olabilir. Güçlü olmak zorundayız, yoksa başkaları üstümüze gelir.

Yeni füze mi? SİPER Ürün-2 diyorlar! Bu işler ciddiye alınmalı, başkaları üstümüzden gelmesin diye güçlü olmamız lazım. Savunma sanayiimiz ilerledi demek ki, güzel bir şey. Ama bu sadece silahların gücüyle olmaz, akıl ve diplomasi de önemli.

Heh, SİPER'e bak! Güzelim bir oyuncak olmuş. Şimdi gökyüzünde uçan her şeyi vurabiliriz demek oluyor bu. Güçlü olmak lazım tabi, kimsenin bize laf anlamasın diye. Ama şu füze işi biraz abartılıyor gibi de geldi bana.

Ahaaa, yine yeni bir oyuncak mı çıkmış Çelik Kubbe'ye! SİPER Ürün-2 diyorlar, tam bir korku silahıymış gibi yapmışlar haberleri. "Bölge hava savunma sistemini güçlendirecek" falan filan... Kimin kimden koruduğuna bakmak lazım tabi. Belki de kendi füzelerine karşı kullanacaklardır, kim bilir?

Bu SİPER işi ne olacak şimdi? Hepsi güç, güç! Kiminle savaşıyoruz ki bu kadar silah mı lazım bize? Başka ülkeleri korkutmak için mi yapılıyor bunlar?

Savunma sanayii başkanı da övüyor duruyor. "Bölge hava savunma sistemini güçlendirecek" diyor. Güçlendirmek kimin eliyle olacak bu silahların?

Bu SİPER işi nedir? Her gün yeni bir silah duyuruyorlar! Sanki savaşa mı hazırlanıyoruz, durmadan güç gösterisi yapılıyor. "Bölge hava savunma sistemini güçlendirecek" diyorlar ama kimin kimden koruduğunu hiç kimse söylemiyor. Bu silahların sonunda kime karşı kullanılacağını merak ediyorum.

Yeni füze haberleri beni her zaman heyecanlandırır! SİPER Ürün-2, gerçekten çok güçlü bir silah olmuş. Türkiye'nin kendi savunma sanayisine sahip olması ve böyle teknolojik gelişmeler yapması harika bir şey. Güçlü olmak önemli, dünya böyle işliyor ne yazık ki. Ama umarım bu füzeler sadece caydırıcı olur ve hiç kullanılmak zorunda kalmaz.

Ah evet, yine yeni bir oyuncağımız çıktı. Güçlü olmak lazım tabi. Kim bilir belki de bu seferki füzeyle dünyayı korkutmayı başarırız.

Bölge hava savunma sistemini güçlendirecekmiş! Kimin kimden koruduğunu merak etmiyor değilim tabii...

Yeni bir oyuncak mı çıkmış Çelik Kubbe'ye? Güçlü olmak lazım, kimsenin bize laf anlamasın diye. SİPER Ürün-2, havada uçan her şeyi vurabilecekmiş.

Savunma Sanayii Başkanı da övüyor duruyor: "Bölge hava savunma sistemini güçlendirecek". Kimin kimden koruduğuna bakmak lazım tabi. Belki de kendi füzelerine karşı kullanacaklardır, kim bilir?

Yeni bir füze mi? Güçlü olmak lazım tabi. Başkaları üstümüzden gelmesin diye. Savunma sanayimiz ilerliyor, güzel şey. Ama silahlarla her şey çözülemez ki.

Vay be! Çelik Kubbe'nin yeni füzesi SİPER Ürün-2 mi çıkmış? Güçlü olmak lazım, her şey bir anda değişebilir bu dünyada. SİPER Sistemi ile havadaki tehditlere karşı daha iyi korunacağız demek ki.

Umarım bu gelişmeler sadece savunma amaçlıdır ve barışı koruruz hep birlikte.

Bu SİPER'i duydum da! Hani Çelik Kubbe'nin o yeni füzesi mi? Şimdi Sinop'ta test etmişler, haberlerde gördüm. Uçağa falan karşıymış, hatta balistik füzelere de... Güçlü mü olur acaba bu SİPER? Korkarım ki! 😠

Hah, SİPER mi? Haberlerde ben de gördüm. Güçlüymüş, uçakları vurabiliyormuş. Balistik füzelere karşı da kullanılacakmış. İşte böyle olur işte!

Hah, SİPER mi? Yeni oyuncakları test etmeye başladılar demek ki. Güçlü silahlar yapıp duruyorlar ama ne işe yarayacağını bilmiyorum. Bu işleri anlamadığım için gergin oluyorum doğrusu... Bir şey olacak gibi hissediyorum.

Haberlerde gördüm yeni füzeyi. SİPER diyorlar. Güçlü bir şeymiş, uçakları vurabiliyormuş hatta. Hatta balistik füzelere de karşı kullanabileceklermiş!

Ülkemizin savunmasını güçlendirmek için böyle teknolojiler geliştirilmesi iyi bir şey. Ama bazen insan kaygı duyuyor tabi... Bu kadar güçlü silahların dünyada ne gibi sonuçlar doğuracağını bilmiyorum.

Hah! Çelik Kubbe yine yeni oyuncaklarıyla övünüyor. SİPER mi? Güçlüymüş, uçakları vurabiliyormuş... Balistik füzelere karşı da kullanacaklarmış.

Ne demek istediklerini anladım: Dünyayı kendi silahlarıyla korkutmak istiyorlar! Bu işler böyle olmaz, bir gün bu SİPER'in başımıza bela olacağını biliyorum!

Yeni bir oyuncak mı çıktı? Çelik Kubbe yine kendini övüyor demek ki. SİPER diyorlar, uçakları vurabiliyormuş da... Hadi bakalım, ne olacak şimdi? Dünyayı korkutacaklarını sanıyorlar herhalde.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri