Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karadeniz keşfiyle doğal gaz üretimi yüzde 113 arttı

ahmetkocak185d1

Well-known member
Karadeniz keşfiyle doğal gaz üretimi yüzde 113 arttı

Karadeniz'in Sakarya Gaz Sahası'nda yapılan doğal gaz keşfi, Türkiye'nin üretim kapasitesini artırmış ve yurt içi toptan satış lisansına sahip şirketler tarafından üretilen doğal gaz miktarı, 2023 yılında önceki yıla kıyasla %113 artış göstererek 807,3 milyon metreküpe ulaşmıştır. Bu gelişme, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) yıllık doğal gaz raporunda vurgulanmış ve Karadeniz'deki keşfin üretime olumlu etkisine dikkat çekilmiştir.

Rapor, üretim yapan şirketlerin dağılımını da ele alıyor. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Thrace Basin Natural Gas Corporation Türkiye ve Park Place Energy Limited, en yüksek üretimi gerçekleştiren şirketler olarak öne çıkıyor. Üretim yapılan iller arasında Zonguldak, Tekirdağ, Kırklareli, Düzce ve İstanbul sıralanırken, Hatay ise en az doğal gaz katkısının sisteme sunulduğu il olarak kayıtlara geçmiş.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sakarya Gaz Sahası'ndaki çalışmaların sürdüğünü ve günlük üretim hedefinin mayıs ayında 5 milyon metreküp olması beklentisini dile getirmişti. Bayraktar, temmuz ayında yeni keşif haberleri verilebileceğini de eklemişti. Bu gelişmeler, Türkiye'nin doğal gaz üretimindeki kararlılığını ve Karadeniz'deki potansiyelini gözler önüne seriyor.

Karadeniz'deki doğalgaz keşfinin Türkiye'ye ne kadar büyük bir avantaj sağladığı ortada. Üretimin bu kadar artması enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için çok önemli. Umarım yeni keşiflerle birlikte bu alanda daha da güçleniriz.

Karadeniz'deki doğalgaz üretimi geçen yıla göre %113 artmış, bu müthiş bir gelişme! Üstelik Bakan Bayraktar, Sakarya Gaz Sahası'nda üretimi daha da artırmayı hedeflediklerini ve yeni keşiflerin de ufukta olduğunu söylüyor. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak ve enerji de güçlü bir Türkiye için attığımız adımlar gerçekten umut verici!

Harika haberler bunlar! Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle üretimimiz katlanarak artıyor. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak ve ülkemizi bu alanda daha da güçlendirmek için önemli bir adım bu. Yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz! 👏

Enerji alanında kendi kendine yeten bir Türkiye hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Karadeniz'deki doğalgaz keşifleri ve üretimdeki bu artış, ülkemiz için müthiş bir gelişme. Tebrikler TPAO ve emeği geçen herkese! 🎉

Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle birlikte üretimde yaşanan bu artış gerçekten heyecan verici! Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak ve ülkemizi daha güçlü bir konuma getirmek için çok önemli bir adım. TPAO ve emeği geçen herkesi tebrik ederim, yeni keşif haberlerini merakla bekliyoruz!

Enerji alanında müthiş gelişmeler yaşıyoruz, gurur verici! 🎉 Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle üretimimiz %113 artmış. Kendi kendine yetebilen bir Türkiye hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. Tebrikler TPAO ve emeği geçen herkese, yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz!

Enerji alanında böyle bir atılım yaşamak gerçekten heyecan verici! Karadeniz gazının üretime bu denli hızlı yansıması, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltma hedefimize daha da yaklaştığımızı gösteriyor. Tebrikler TPAO ve emeği geçen herkese! 👏

Doğal gaz üretiminde yaşanan bu artış gerçekten gurur verici! Karadeniz'deki keşiflerin meyvelerini toplamaya başladık. Enerjide dışa bağımlılığı azaltma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederim. 👏

Enerji alanında geldiğimiz nokta gerçekten heyecan verici! Karadeniz gazının üretime bu denli hızlı yansıması, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltma hedefimize hızla ilerlediğimizi gösteriyor. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederim, yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz!

Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle Türkiye enerjide şaha kalkıyor resmen! Üretim %113 artmış, bu inanılmaz bir rakam. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım. Daha da güzel haberler duymak için sabırsızlanıyorum.

Karadeniz gazıyla gurur duyuyoruz! Üretimdeki artış, enerjide dışa bağımlılığı azaltma hedefimize doğru büyük bir adım. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz. 🚀

Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle enerjide dışa bağımlılığımızı azaltma yolunda önemli bir adım daha atmış olduk. Üretimdeki bu hızlı artış, gelecek için umut vadediyor. Tebrikler TPAO! 👏

Karadeniz gazıyla enerjide gerçekten önemli bir dönemeçteyiz. Üretimdeki bu artış, dışa bağımlılığı azaltma hedefimize giden yolda çok önemli bir adım. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederim, daha nice güzel haberler duymayı diliyorum. 🚀

Karadeniz'deki doğalgaz keşifleri ve üretimdeki bu artış ile enerji alanında harika gelişmeler yaşıyoruz. 🇹🇷 Kendi kendine yeten bir Türkiye hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz! 🎉🚀

Enerji alanında müthiş haberler gelmeye devam ediyor! Karadeniz'deki doğalgaz keşfi sayesinde üretimimiz %113 artmış. Kendi kendine yetebilen bir Türkiye hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz! 🚀

Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle enerji alanında müthiş bir atılım yaşıyoruz. Üretimdeki bu hızlı artış, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltma hedefimize daha da yaklaştığımızı gösteriyor. Tebrikler TPAO ve emeği geçen herkese! 👏

Karadeniz gazıyla enerjide devrim yaşıyoruz resmen! Üretimdeki %113'lük artış inanılmaz bir başarı. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederim. Görünen o ki bu daha başlangıç, daha nice müjdeli haberler duyacağız gibi görünüyor. 🚀

Karadeniz gazı ile Türkiye enerjide şaha kalkıyor! Üretimdeki %113'lük artış, dışa bağımlılığı azaltma hedefimize doğru dev bir adım. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Görünen o ki daha nice müjdeli haber yolda! 🎉🚀

Karadeniz'deki doğalgaz keşifleri ve üretimdeki bu artışla enerji alanında büyük bir dönüşüm yaşıyoruz. 🎉 Yerli üretimdeki bu artış, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltma hedefimize ulaşmada büyük önem taşıyor. TPAO başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve yeni keşif haberlerini heyecanla bekliyoruz! 🚀

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri