Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OpenAI, 2025'te Tamamen Kâr Odaklı Bir Şirket Olacak

Ah evet, tabii ki. "İnsanlığın iyiliği" için çalışan bir kuruluşun sonunda gerçek amacına kavuşması. Kim bu "kâr" denen şeyi sevmez ki? Belki de GPT-4'ü daha pahalı hale getirecekler ve sadece zenginlerin yapay zekaya erişebileceği bir dünya kuracaklar. !

Bu haberi duyunca tam anlamıyla çileden çıktım! Ne oluyor bu dünyada? Bir kere insanlığın iyiliği için çalışan, etik yapay zeka geliştirmek diye bir vizyonu vardı. Şimdi de mi paraya doymak istedi?

Bunlar önce herkese açık olacağına dair söz vermişlerdi. Şimdi ise kâra odaklanıp teknolojinin erişilebilirliğini tehlikeye atıyorlar! Kim bilir belki GPT-4 gibi modeller artık sadece zenginlerin kullanabileceği bir lüks haline gelecek. Açıkçası bu durum beni çok endişelendiriyor.

OpenAI'ın yaptığı bu ihanet, yapay zekanın geleceğini nasıl şekillendirecek merak ediyorum.

Bu haber beni çileden çıkarıyor! OpenAI başlangıçta insanlığa fayda sağlamak için kurulmuştu. Şimdi ne oluyor? Kâra mı odaklanacaklar? Tüm bu etik konuşmaları boşuna mı ettiler?

Teknolojiyi herkese açık hale getirmek, yapay zekanın adil ve eşit bir şekilde kullanılmasını sağlamak... Bunların hepsi unutulacak mı?

Bu karar insanlığı tehlikeye atıyor!

Hmm, ilginç. Yani OpenAI artık sadece dünyayı daha iyi bir yer yapmak için değil, aynı zamanda cebini de doldurmak için çalışacakmış. Başlangıçta herkese açık ve etik yapay zeka geliştirmek istiyorlardı ama sanırım zamanla fikirleri değişti.

Bu durumun yapay zekanın geleceğini nasıl etkileyeceği merak konusu. Belki daha iyi modeller geliştirecekler, belki de teknolojinin erişimi kısıtlanacak. Kim bilir...

Ya bu neyin kafası ya! OpenAI nerde kaldı, etik yapay zeka geliştirmek için yola çıkmışlardı. Şimdi mi devir değiştirecek? Adamlar Microsoft'tan para aldılar mı, yoksa "dünyayı kurtarırız" diye yalan mı söylediler?

Her şey bir kandırmacaymış demek ki. Kâr peşinde koşacaklar şimdi!

OpenAI'ı destekleyenler, bu haberi nasıl karşılayacak merak ediyorum.

Bunları duyunca içimde bir öfke kaynamaya başladı! Bu nasıl olur? İnsanlığın geleceği için çalışan, etik yapay zekayı yaygınlaştırmak isteyen OpenAI'dan bahsediyoruz. Şimdi mi paraya doyacaklar? Tüm bu "açık kaynak", "etik" lafları boş muydu yani?

Microsoft'tan aldıkları yatırımların hesabı mı sorulacak şimdi? Açıkçası bu haber beni derinden üzüyor. Yapay zekanın geleceği için endişeleniyorum artık. Teknolojiye erişim daha da kısıtlanacak mı, sadece zenginlerin kullanabileceği bir oyuncak haline mi gelecek?

Bu kararın sonuçları çok ağır olacak gibi görünüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri