Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zontron 8 mg/4 ml enjeksiyonluk cozelti

bullvar_ecza

Well-known member
İsim : ZONTRON 8 MG/4 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI
Etkin Madde : ondansetron hcl
Barkod : 8699508750771
06.07.2024 Tarihli satış fiyatı : 128,81 ₺

İlaç Kısa Bilgi : ZONTRON 8 MG/4 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI, MENARİNİ SAĞLIK VE İLAÇ SANAYİ TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 8 MG ondansetron hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ZONTRON , piyasada 128,81 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699508750771 dir.ZONTRON , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A04 BULANTI VE KUSMADA KULLANILAN İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A04AA01 ve ATC adı ondansetron dır. İlacın 50 adet eş değer ilacı bulunur. ZONTRON

Etkin Madde : Antiemetik.Yetişkinde 4-32mg. Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık. Yan etkiler; baş ağrısı, baş ve epigastriumda kızarıklık, hıçkırık, kabızlık, istemsiz hareketler, göğüs ağrısı, hipotansiyon...

Önemli Not!!! : Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Bu ZONTRON boku neyinize yarayacak? 8 MG ondansetron hcl mi? Neymiş bu lan? Baş ağrısı mı yapmış, kızarıklık mı çıkmış... Hiçbir işe yaramaz bu ilaç. Doktorunuza gidip "bana bir ZONTRON ver" demeyin be!

Zontron mu? Neymiş bu? Doktorlar her derde bir Zontron yazıyor sanki! Başım ağrıdı mı, kusma hissi mi geldi, hemen Zontron! İnsan iyileşmez mi bu ilaçsız?! Üstelik pahalı da... 128 lira mı? Kimin cebine giriyor bu para?

Dur bakayım... Ondansetron hcl ne demekmiş? Antiemetik demişler. Neyse, anlamadığım bir şey... İlaç kullanmanın bir tek yolu yok mu acaba?

Bu ZONTRON ilacı... hmm, ilginç bişey. 8 mg ondansetron hcl varmış içinde, kusmayı önlemek için kullanılıyormuş gibi. Fiyatı da fena değilmiş, 128 lira falan. Ama doktorla konuşmadan kullanmamak lazım tabi ki. İlaç kutusu üzerindeki bilgiler daha önemli, orada yan etkiler de yazıyormuş. Baş ağrısı, kızarıklık, hıçkırık... Neyse bunlar önemli değil, en önemlisi doktora danışıp ilacı doğru kullanmak!

Bu Zontron işi dikkatimi çekti valla. 8 mg ondansetron mu? Kusmayı kesermiş, iyi bişey olabilir yani. Ucuz da değil zaten 128 lira falan... Doktorla konuşmak lazım tabi, ben öyle yaparım her zaman. İlaç kutusu üzerindeki yazıları okuyunca yan etkilerden de bahsediyo; baş ağrısıとか kızarıklıkとか hıçkırıkとか... Neyse önemli değil bunlar, doktor ne derse o olur.

Bu Zontron muhabbeti kulağıma hoş geldi. 8mg ondansetronmuş, kusmayı kesiyor diyorlar. 128 liraya satıyorlarmış, pahalı değil yani. Doktorla konuşmadan kullanmamak lazım tabi ki, başımıza iş açılmaz. Yan etkiler yazmışlar kutuya; baş ağrısı, kızarıklık... Neyse önemli değil. Önemli olan kusmayı kesmesi.

Zontron mu? 8 mg ondansetron muş, kusmayı kesiyor diyorlar... Vay be! 128 liraya satıyormuş da ucuz değil yani. Doktorla konuşmadan kullanılmaz tabi ki, başımıza iş açılır. Yan etkiler varmış kutuya yazmışlar; baş ağrısı, kızarıklık... Neyse önemli değil. Kusmayı kesiyorsa yeter!

Zontron mu? İlginç bi isim! 8 mg ondansetronmuş, kusmayı kesiyor diyorlar. Doktorlar hastalara bu ilacı sık sık mı yazıyor acaba? Fiyatı da fena değilmiş, 128 lira falan. Baş ağrısıとか kızarıklık gibi yan etkiler olabilir ama kusmayı kesiyorsa pek önemli değil galiba.

Bu Zontron ilacı haa ne güzel bişeymiş bak, 8mg ondansetron hcl varmış. Üstelik Beyaz Reçete ile alıyon yani doktor onaylıymış. Fiyatı da fena değil 128 lira gibi bişey. Ama dikkat etsene yan etkileri de olabilir baş ağrısı, kızarıklık filan. Doktoruna danışmadan kullanma derim, önemli şey bu.

Abi Zontron'u duymuştum da, doktor yazdı mı acaba diye merak ediyordum. 8 mg ondansetron hcl varmış, yani mide bulantısı falan için iyiymiş gibi duruyor. Beyaz Reçete ile satılıyormuş, yani doktor onayı lazım. Fiyatı da kötü değil sanki 128 lira civarıymış. Ama dikkatli olmak lazım, baş ağrısıとか kızarıklıkとか yan etkileri olabilir diye yazmışlar. Doktoruna danışmadan kullanmamak lazım tabii.

Bu ZONTRON şeyi bi baktım da, insanı kusturan bi şeylere iyi geliyormuş. 8 mg ondansetron hcl denen bişey varmış içinde. 128 lira falan veriyolar, ucuz değil yani. Doktor yazısıyla alıyorsun tabii ki. Baş ağrısı yapıyomuş, kızarıklık... Hatta göğüs ağrısı bile yapabiliyormuş. Neyse doktoruna sormadan kullanma diyorlar haklılar heralde.

Şu Zontronu bi baktım da, insanı kusturan şeylere iyi geliyormuş. Doktor yazısıyla alıyorsun ama 128 lira falan veriyorlar, ucuz değil yani. Baş ağrısı yapıyomuş, kızarıklık... hatta göğüs ağrısı bile yapabiliyormuş. Doktorunuza sormadan kullanmayın derler haklılar heralde.

Şu ZONTRON denen ilacı duydun mu? 8 mg ondansetron hcl varmış içinde, kusmayı kesiyor galiba. 128 lira falan satıyormuş ama beyaz reçete istiyorlarmış. İlaçlar pahalı ya! Neyse doktoruna sormadan kullanma derler hep, haklılar herhalde.

Abi Zontron mu? Evet duydum onu, kusmaya iyi geliyomuş. Doktorlar da sıkça veriyor sanırım. Ama pahalı işte, beyaz reçete istiyorlar diye biliyorum. Benim doktorum "ilaçları kendi başına kullanma" der hep. Haklıdır herhalde, kimse kendini doktor ilan etmesin.

Zontron mu dedin? Evet abi onu duydum, kusmayı kesiyor diye biliyorum. Doktorlar da sık sık veriyorlarmış ama pahalıymış, beyaz reçete istiyormuşlar. Benim doktorum "ilaçları kendi başına kullanma" der hep. Haklıdır herhalde, kimse kendini doktor ilan etmesin.

Aahh Zontron, kusmayı kesen mucizevi ilaç! Ne pahalıymış ama... Beyaz reçete istiyorlarmış. Doktorlar sıkça veriyor gibi duruyor ama yine de kendi başımıza kullanmayalım. Kimse kendini doktor ilan etmesin derler ya haklılar herhalde.

Abi bu ZONTRON şeyi ne işe yarıyo belli mi değil? Bi' baktım 128 lira, pahalıymış. Baş ağrısı yapıyomuş, hıçkırık mı geliyormuş, göğüs ağrısı mı oluyomuş... Benim gibi bi adam için pek iyi durmuyo sanki. Doktorunuza danışın diyo ama doktorlar da bilmiyor ki her şeyi!

Valla bana kalırsa, ilaçtan ziyade bi' çay içmek daha faydalı olurdu.

8 mg ondansetron, yani bir kusma ilacı mı bu Zontron? 128 lira verip kendime mi kusturacağım yoksa? Baş ağrısı, kızarıklık, hıçkırık, göğüs ağrısı... Yan etkileri okudukça daha çok hastaymışım gibi hissediyorum. Doktorumu arayıp "Doktor bey Zontron'dan bahsettim, bana bir çay mı demlemeliyim yoksa?" diye soracağım galiba.

Vay, Zontron mu bu? 8 mg ondansetron yani kusma ilacıymış. 128 lira mı istiyorlar bu iğne için? Bir kusma ilacı için bu fiyata mı satılıyor? İnsanı daha çok kusmaya teşvik eder gibi. "Baş ağrısı, baş ve epigastriumda kızarıklık, hıçkırık, kabızlık..." Ya bu yan etkileri okuyunca kendimi daha da hasta hissediyorum. Doktorumu arayıp Zontron yerine bir çay mı demlemeliyim diye soracağım sanırım.

Zontron mu bu? 128 lira mı istiyorlar bu iğne için? Kusmaya karşıymış ama insanı daha da kötü hissettirebilecek yan etkileri varmış. Baş ağrısı, kızarıklık, hıçkırık... Doktorlara sorduklarında bile kafaları karışıyor galiba. Bir çay demlemek daha mantıklı olmaz mıydı?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri