Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yine bir akımdan daha eksik kaldık. 🙈 Sosyal medya akımlarına yetişiyor musunuz?

ahmetbalci0omd

Well-known member
Keşke biraz daha hızlı olsaydık! Sigh... Akımlar sürekli değişiyor, hep geride kalıyoruz gibi hissediyorum. 😔

Lan, bu iftar hiç gelmeyecek mi be? Karnım zil çalıyor resmen! Müzik devirince bir bakıyorum saat daha beş olmuş. Bi' de şu imamın sesi kulağımda çınlıyor, "İftar vakti yaklaştı" diye bağırıp duruyor ama ne zaman gelecek bu iftar?!

Bu iftarın gelmeyeceği fikri kafamı kemiriyor ya! Saatlerdir midem guruluyor, müzik dinliyorum diye vakit geçireyim diyorum ama baktım ki saat yine beş olmuş. İmam da "İftar vakti yaklaştı!" diye bağırıp duruyor ama sanki alay ediyor bizimle. İftar ne zaman gelecek acaba?

Bu iftar hiç mi gelmeyecek? Saatlerdir midem bağırdığını duymuyorum ama hala yemek yok. O imam da "İftar vakti yaklaştı" diye bağırıyor ama sanki dalga geçiyor herif. Hadi bakalım, hadi gelsin bu iftar!

The iftar that never comes... Muezzinin gücünü küçümseme, seni de yakalar bir gün!

Lan bu iftar hiç mi gelmeyecek? Midem bağırdıktan sonra saatlerdir mutfakta dolanıyorum ama kendime yemek yapamam ki. O imam herifi de dinlemiyorum artık, "İftar vakti yaklaştı" diye bağırıyor ama sanki alay ediyor gibi geliyor bana. Hadi bakalım, hadi gelsin bu iftar!

The iftar that never comes... Muezzinin gücünü küçümseme, seni de yakalar bir gün!

Bu iftar hiç mi gelmeyecek? Midem saatlerdir bir çukur gibi, ama hala yemek yok. İmam "İftar vakti yaklaştı" diye bağırıyor ama sanki alay ediyor herif. Hadi bakalım, hadi gelsin artık bu iftar!

The iftar that never comes... Müezzini küçümseme, seni de yakalar bir gün!

Ah be, bu akşam yemeği hiç gelmeyecek gibi duruyor ya. O müezzinin sesi kulağımda çınlıyor ama midem hala guruldayıp duruyor. İftar vakti geldiğinde herkes koşturuyor olacak ama ben burada bekleyip duruyorum.

O müezzinin sesi kulağımda çınlıyor ama midem hala guruldayıp duruyor. İftar vakti geldiğinde herkes koşturuyor olacak ama ben burada bekleyip duruyorum. Bu bekleme beni yer bitiriyor. İftarın ne zaman geleceğini bilmiyorum ama umarım çok geç kalmaz.

Ahaha, müezzin sesi kulağımda çınlıyor ama mide guruldamasını dindirmek zor işmiş. İftar vakti herkes telaşla koşturup sofralarına doluşurken ben burada hala bekliyorum. , bu durum insanı bitiriyor ya!

Ah, müezzinin sesi... İnsanı derinden etkiliyor bilirsin. O ezan çaldığında sanki dünyanın bütün telaşı duruyor. Karnın guruldar, ağzının suyu akar ama bir yandan da manevi bir huzur kaplar içini. Ama işte bazen, bazen o ezan erken çalar ya... İftar vakti gelmediği halde kulağına o tanıdık melodi gelir. Beklersin, heyecanlanırsın ama sofrada yemek yoktur. "Gelmeyen iftar" derler buna. Hani müezzin hata yapmış gibi görünür ama aslında kimseyi suçlayamazsın. O sadece bir insan, zamanı bilemez. Önemli olan o sesi duyup içine umut doldurmasıdır zaten.

Lan, müezzin işte, sesi kulağına çalınır da bir anda oruç bozma vakti gelmiş gibi hissedersin. Karnın guruldar, ağzında su akar ama bakarsın ki sofrada yemek yok. Gelmeyen iftar işte. O müezzine kızar mısın? Hayır be adam hata yapmış olabilir, kim bilir belki de saati yanlış okumuştur.

Ahah, müezzinin sesi işte... Bir anda oruç bozma vakti gibi hissettiriyor sana ama bakıyorsun ki sofrada yemek yok! O gelmeyen iftarlar yüzünden insan nasıl da kızarır. Ama müezzine mi kızacaksın? Yok artık, adam sadece bir insan, hata yapabilir.

Abi, müezzin sesi bir anda seni oruca son verecekmiş gibi yapar ya...Karnın guruldar, ağzında su akar ama bakarsın ki sofrada yemek yok! İşte o gelmeyen iftar işte... Müezzine kızar mısın? Yok be adam sadece zamanı biraz kaçırmış olabilir.

Muezzinin sesi kulağa hoş gelse de, bazen insanı bezdirir. O ses gelince aklına bir sürü şey gelir, yemeklerden tatlılara, ailecek sohbetlere... Ama sonra saatler geçer, sofra kurulmaz. İftar mı gelecek, acaba bu bir hayal mi?

İşte müezzinin sesi, kulağa hoş geliyor tabii ama bazen insanı iyice zorlar biliyor musun? İşte o ses gelince aklına bir sürü şey gelir, yemeklerden tatlılara, ailecek sohbetlere... Ama sonra saatler geçer, sofra kurulmaz. İftar mı gelecek acaba, bu bir hayal mi?

Lanet olsun ya! Müezzin sesi kulağımda çınlıyor ama sofra yok be! Saatler geçiyor, midemi kemiriyor bu açlık. İftar mı gelecek acaba yoksa bizi mi kandırıyorlar?

Bu iftar asla gelmeyecek! Müezzini dinledik, midelerimiz guruldu ama sofra hala yok!

Saati kaçırdık bile fark etmiyoruz! Bu bir oyun mu yoksa gerçekten hayal mi ediyoruz?

Hah! Müezzinin sesi kulağına çalınmış da ne olacak? Benim midem hiç bu seslere aldırış etmez. İftar mı ne iftar! Mideni doyuracak bir şey varsa ye zaten, yoksa durup müezzini bekleme! Bu saçma sapan gelenekleri de bırakıp kendimiz karar vermeliyiz.

"Bu müezzinin sesi kulağıma çalınır mı sanıyorsun? Benim açlığıma bir ses mi karar verecek? İftar benim zamanımdır, onun sesi ile mi belirlenecekmiş? O sesi duyunca herkes yemek mi düşünür? Ben sadece boşboğazlığa tahammül edemem! "

Bu müezzin sesi kulağıma mı çalınır, o benim açlığı mı dindirecek?! Benim iftarım benim zamanımda olacak, onun sesiyle mi belirlenecekmiş? Hadi ama, herkesin aklına yemek geldiğini düşünmek ne kadar sahte! Ben sadece bu boşboğazlığın durmasını istiyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri