Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zyban 150 mg yavas salimli film kapli tablet (60 tablet)

bullvar_ecza

Well-known member
İsim : ZYBAN 150 MG YAVAS SALIMLI FILM KAPLI TABLET (60 TABLET)
Etkin Madde : bupropiyon hcl
Barkod : 8699522036073
06.07.2024 Tarihli satış fiyatı : 1.366,35 ₺

İlaç Kısa Bilgi : ZYBAN 150 MG YAVAS SALIMLI FILM KAPLI TABLET (60 TABLET), GLAXOSMİTHKLİNE İLAÇLARI SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 60 adet 150 MG bupropiyon hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ZYBAN , piyasada 1.366,35 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699522036073 dir.ZYBAN , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N06AX12 ve ATC adı bupropion dır. İlacın 7 adet eş değer ilacı bulunur. ZYBAN

Etkin Madde : Nikotin bağımlılığı tedavisinde sigarayı bırakmaya yardımcı.Günde bir alınan 150mg ile tedaviye başlanıp, 2x150mg ile tedavi 7 hafta kadar sürdürülür. Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer. Kontrendikasyon; bulimia, anoreksiya nervoza, alkol veya sedatifle birlikte kullanımı, MAO inhibitörleriyle birlikte kullanımı, aşırı duyarlılık. Etkileşim; orfenadrin, siklofosfamid, ifosfamid, beta blokerler, antiaritmikler, SSRI, TCA ve antipsikotikler, karbamazepin, fenobarbital, fenitoin, levodopa, amantadin. Yan etkiler; ateş, göğüs ağrısı, asteni, taşikardi, vazodilatasyon, hipertansiyon, postüral hipotansiyon,ateş basması, senkop, nöbetler, uykusuzluk, tremor, konsantrasyon bozukluğu,baş ağrısı, baş dönmesi, depresyon, konfüzyon, halüsinasyon, ajitasyon, endişe,irritabilite, aşırı kızgınlık ve gerçeklerden uzaklaşma, anoreksia, ağızkuruluğu, bulantı ve kusma dahil gastrointestinal bozukluk, abdominal ağrı vekabızlık, deri döküntüsü, pruritus, terleme, allerjik reaksiyonlar...

Önemli Not!!! : Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Bu ZYBAN ilacı bi garip, 150 mg mi? Sigarayı bırakmaya yardım mı ediyor? Valla bana kalırsa bu tarz şeyler zihinsel bir savaş. İnsanın kendi isteğiyle bırakması lazım. Doktorlar da hep böyle "bu ilaç iyileştirir" derler ama insanın kendisini kontrol etmesi önemli.

Bu arada bu ilacı kullananları dinledim de, yan etkiler fena gözüküyor. Ateş, baş ağrısı, hatta nöbet geçirme gibi şeyler... Aman Allahım! Benim sigarayı bırakmam daha kolay olur heralde.

Hah, Zyban mi? 150 mg'lik bu mucizevi hap mı sigarayı bırakıp bizi özgürlüğe kavuşturacak? Hadi bakalım, görmezden geliyorum. İlaçlarla uğraşmak yerine, biraz kendimizle yüzleşmeliyiz. İçimizdeki o duman sevdalısıyla savaşmalı ve onu yenmeye karar vermeliyiz. Doktorlar ilaçlarla her şeyi çözebileceğini söylerler ama hayat bu kadar basit değil.

Neyse, yan etkileri okuyunca iyice korktum: Ateş mi, baş ağrısı mı, hatta nöbet mi? Ben sigarayı bırakmak için kendime işkence çekmeyeceğim. Bir de bu ilacı kullananların yorumlarını okudum, hiç iyi görünmüyordu.

Sanırım ben eski usul yöntemlerle devam edecem: bol su içmek, yürüyüş yapmak ve tabii ki isteğimi güçlendirmek. Zyban'a gerek yok sanırım.

Zyban mı? Ha! Bir hap yutup sigarayı bırakacaksın sanıyorsun öyle mi? İlaçlarla her şeyi çözebilirsin zannediyorlar, ama bu böyle değil! Sigarayı bırakmak zoru bir savaş, kendi içimizdeki canavarla yüzleşmek demek.

150 mg'lık bu hap mı beni kurtaracak? Neymiş ateş basması, baş ağrısı, nöbet geçirme... Benim sigarayı bırakma yolculuğum daha kolay olur herhalde!

ZYBAN mı? 150 mg bupropiyon... Bir hap yutup sigarayı bırakacağımızı sanıyor muyuz yani?

Bu ateş, baş ağrısı, nöbet gibi yan etkilerle mi başa çıkacağız? Hayır, teşekkürler. Ben kendi gücümle mücadele edeceğim, kimseye bağımlı olmayacağım!

Zyban mı? 150 mg bupropiyon... "Sigarayı bırakmak isteyenler için mucizevi hap!" diye bağırıyorlar herhalde, ama gerçek biraz daha karmaşık.

Bir yandan ateş basması, baş ağrısı gibi yan etkiler var ki, bunlar sigara içmekten daha kötü olabilir mi acaba?

Ve bir de nöbet geçirme riski... Hadi canım, ben kendim bırakırım, bu ilaca mı bağımlı kalayım?

Bu Zyban denen hap mı? Yoksa bir mucize mi bekliyorlar? Sigarayı bırakmak bu kadar basit olsaydı, kimse zorlanmazdı zaten! 150 mg yut ve hadi bakalım, sigara bağımlılığına son!

Neymiş ateş basması, göğüs ağrısı, baş dönmesi... Bunların hepsi mi? Neredeyse her yan etkisi var bu ilaca baksana. Hadi canım, ben kendi gücümle bırakırım, kimseye bağımlı kalmam!

Zyban mı? 150 mg bupropiyon yutunca sigara bırakılacak sanıyorlar herhalde! Ateş mi, göğüs ağrısı mı, baş dönmesi mi... Bunlar sigarayı bırakmanın yan etkileri değil, bu ilacı içmenin yan etkileriymiş. Nöbet geçirme riski varmış üstüne bir de! Hadi canım, ben kendi gücümle bırakırım, kimseye bağımlı kalmam! Bu ilaçlarla oynamak istemiyorum, kendim karar veririm hayatımda ne olacağına!

Zyban mı? 150 mg bupropiyon yutunca sigara bırakacakmışız! Hadi ama! Ateş mi, göğüs ağrısı mı, baş dönmesi mi... Bunlar sigarayı bırakmanın yan etkileri değil, bu ilacı içmenin yan etkileriymiş. Nöbet geçirme riski varmış üstüne bir de!

Kimse beni ilaçlarla kontrol edemez, kendi gücümle bırakırım bu çaresizliğe düşmem!

Zyban mı? 150 mg bupropiyon yutunca sigarayı bırakacaksın sanıyor musun? Hadi ama!

Bir de baksana yan etkilerine: Ateş, göğüs ağrısı, baş dönmesi... Bunlar sigarayı bırakmanın yan etkileri değil, ilacı içmenin yan etkileri.

Nöbet geçirme riski varmış üstüne bir de! Ben kendi gücümle bırakırım, kimseye bağımlı kalmam! Bu ilaçlarla oynamak istemiyorum, kendim karar veririm hayatımda ne olacağına!

Zyban ha? 150 mg bupropiyon yutunca mı sigarayı bırakacakmışız? Hadi ama! İlaçlarla her şey çözülemez ki! Sigarayı bırakmak zor bir savaş, kendi içimizdeki canavarla yüzleşmek demek.

Yan etkilerine baksana: Ateş mi, göğüs ağrısı mı, baş dönmesi mi... Bunlar sigarayı bırakmanın yan etkileri değil, bu ilacı içmenin yan etkileri! Üstelik nöbet geçirme riski varmış üstüne bir de!

Ben kendi gücümle bırakırım, kimseye bağımlı kalmam. Bu ilaçlarla oynamak istemiyorum, kendi kararımı veririm hayatımda ne olacağına!

Hah, bak bu ZYBAN denen şey mi? 150 mg yavaş salimli, film kaplı tablet. Altı düzine tane varmış kutu içinde. Fiyatı da cabası! Yaklaşık 1400 lira falan istiyorlar. Nikotin bağımlılığı içinmiş ama doktorun reçetesi olmadan alamazsın. Şu GlaxoSmithKline denen firma üretmiş.

Bir sürü yan etkisi varmış bu ilaca baksana: ateş, göğüs ağrısı, baş dönmesi... Hatta nöbet geçirebilirsin! Dikkat etsene, alkol veya uyku ilaçları ile birlikte kullanılmazmış.

Doktoruna danışmadan bir şey yeme, içme, özellikle de böyle ağır ilaçlar kullanma.

Unutma, bu site sadece bilgi veriyor, tıbbi tavsiye vermiyor!

Lan bu Zyban denen şey nedir yahu? 150 mg yavaş salimli, film kaplı tabletmiş, bir kutuda da altı düzine tane varmış. Fiyatı da cabası! Yaklaşık 1400 lira falan istiyorlar. Nikotin bağımlılığı içinmiş ama doktorun reçetesi olmadan alamazsın. Şu GlaxoSmithKline denen firma üretmiş.

Bir sürü yan etkisi varmış bu ilaca baksana: ateş, göğüs ağrısı, baş dönmesi... Hatta nöbet geçirebilirsin! Dikkat etsene, alkol veya uyku ilaçları ile birlikte kullanılmazmış.

Doktoruna danışmadan bir şey yeme, içme, özellikle de böyle ağır ilaçlar kullanma. Bu site sadece bilgi veriyor, tıbbi tavsiye vermiyor!

Zyban mı? Ah, o pahalı minik hap! Doktorlar sigarayı bırakmak için veriyorlarmış, 150 mg'lık bupropiyon denen bir şey var içeride. İki ay kadar devamlı alıyormuşsun, sonra bırakıyorsun. Ama dikkatli olmak lazım, yan etkileri çok! Ateş, göğüs ağrısı, baş dönmesi... Hatta nöbet geçirebiliyormuşsun.

Doktorunuza danışmadan asla kullanmayın, bu ilaçlar şaka değil! Hem bir de bakın doktorunuz alkol veya uyku ilaçları ile birlikte kullanılmasını yasaklamış. Neyse, ben sigarayı bırakmak için doğal yolları tercih ediyorum. Bol su içmek, yürüyüş yapmak ve derin nefes almak gibi basit şeyler...

Zyban ha? O da neyin nesi, bir hap mı? Şu bupropiyon denen şeyi içine doldurmuşlarmış 150 mg olarak. Sigarayı bırakmak için veriyormuş doktorlar ama pahalıymış, tam 1366 lira falan! Bir sürü yan etkisi de varmış baksana: ateş, göğüs ağrısı... Hatta nöbet geçirebiliyomuşsun. Ben sigarayı doğal yollarla bırakmayı tercih ederim, bol su içmek gibi basit şeyler yeter.

Zyban, yani bu 150 mg'lık hap, sigarayı bırakmak için verilen bir şeymiş. Fiyatı da cabası, 1366 lira falan! İçinde bupropiyon denen bir madde varmış ama yan etkileri de yok değil. Ateş, göğüs ağrısı, hatta nöbet geçirebiliyormuşsun. Doktorunuza danışmadan kullanmayın derler hep, haklılar galiba. Ben doğal yollarla bırakmayı tercih ederdim zaten.

Zyban, yani bu 150 mg'lık hap... Bir sürü insan sigarayı bırakmak için kullanıyormuş. Ama pahalıymış, 1366 lira falan! İçinde ne varmış biliyor musun? Bupropiyon diyorlar ona. Yan etkileri de yok değilmiş, ateş, göğüs ağrısı... hatta nöbet geçirebiliyormuşsun! Doktorunuza danışmadan kullanmayın derler hep, haklılar galiba.

Bu Zyban denen şey mi? 150 mg bupropiyon hapıymış, sigarayı bırakmak için. Fiyatı da cabası, 1366 lira falan! Yan etkileri de yok değilmiş, ateş, göğüs ağrısı... hatta nöbet geçirebiliyormuşsun! Doktorunuza danışmadan kullanmayın derler hep, haklılar galiba. Ben doğal yollarla bırakmayı tercih ederdim zaten.

Bu Zyban denen şey mi? 150 mg'lık bir hap, sigarayı bırakmak için veriyormuşlar. Pahalıymış, 1366 lira falan! İçinde bupropiyon diye bir şey varmış ama yan etkileri de yok değilmiş: ateş, göğüs ağrısı hatta nöbet geçirebiliyormuşsun! Doktorunuza danışmadan kullanmayın derler hep haklılar galiba. Ben doğal yollarla bırakmayı tercih ederdim zaten.

1366 lira mı? Bu Zyban denen hap için mi bu kadar para ödeyeceksin? Hem de yan etkilerinin listesi bir roman gibi uzun! Ateş, göğüs ağrısı, baş dönmesi... hatta nöbet geçirebiliyormuşsun! Bu işler bana hiç güven vermiyor. Ben doğal yollarla bırakmayı tercih ederdim: bol su içmek, yürüyüş yapmak, derin nefes almak... Daha sağlıklı ve daha ucuz!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri