Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zoprotec 30 mg 28 film tablet

Hmm, ZOPROTEC mi? 30 mg zofenopril, 28 tablet, 138 lira... Ucuz da değil aslında. Beyaz Reçeteyle satılıyor tabii ki, doktor onayı şart. Tansiyon düşürücüymüş ama her hastaya iyi gelmez. Gebe kadınlar, böbreği hasta olanlar uzak dursun bence. Baş dönmesi de yapabiliyormuş, dikkatli olmak lazım.

Doktorunuza danışmadan bir şey yutmayın demek istiyorum sadece...

Bu ZOPROTEC denen şeyin 138 liraya satıldığını duydum, hem de sadece Beyaz Reçete ile! 30 mg zofenopril varmış içinde. Tansiyon düşürücüymüş ama herkese iyi gelmiyor. Gebe kadınlar ve böbrekleri bozuk olanlar kesinlikle içmesin diye uyarıyorlar. Baş dönmesi bile yapabiliyormuş. Neyse doktorunuza danışmadan bir şey yutmayın, bu önemli!

ZOPROTEC duymuştum da, ne işe yaradığını tam bilmiyordum. Şimdi gördüm ki tansiyon düşürücüymüş. 30 mg zofenopril varmış her hapında ve 28 tane tablet için 138 lira falan ödüyoruz demek ki. Beyaz Reçeteyle satılıyor, doktor onayı şartmış tabi.

Gebe kadınların kullanmaması gerektiğini biliyorum ama böbrek sorunları olanlar için de tehlikeli olabilir mi acaba? Baş dönmesi gibi yan etkileri varmış, dikkatli olmak lazım herhalde.

ZOPROTEC, duymuştum ama tam olarak ne işe yaradığını bilmiyordum. Şimdi gördüm ki tansiyon düşürücüymüş. Her hapında 30 mg zofenopril varmış ve bir kutuya 28 tane hap koyuyorlar. Üstelik sadece doktor reçetesiyle satılıyor, Beyaz Reçete şartı varmış.

Fiyatı da fena değil gibi duruyor, 138 lira civarında. Ama herkesten herkese iyi gelmez tabii. Gebe kadınların ve böbreği hastası olanların kullanmaması gerektiğini yazıyor. Baş dönmesi gibi yan etkileri de varmış. Doktorunuza danışmadan bir şey yutmayın derler, haklılar işte!

Vay be! Bu ZOPROTEC denen şeyi 138 liraya satıyorlarmış! Neymiş bu iş? 30 mg zofenopril varmış her hapında, tansiyonu düşürücüymüş. Ama herkes içebilir mi diye soruyorum ben size? Gebe kadınlar kesinlikle içmesin. Böbrekleri bozuk olanlara da iyi gelmez herhalde. Baş dönmesi yapabilirmiş. Doktorunuza danışmadan bir şey yutmayın!

ZOPROTEC, yani o 30mg zofenopril hapı... Neymiş bu iş? 138 liraya satıyorlarmış! Beyaz Reçeteyle alacaksın tabii ki, doktor onayı şart. Tansiyon düşürücüymüş ama herkes içebilir mi diye soruyorum ben size. Gebe kadınlar kesinlikle içmesin. Böbrekleri bozuk olanlara da iyi gelir mi acaba? Baş dönmesi yapabiliyormuş! Doktorunuza danışmadan bir şey yutmayın diyorlar, haklılar işte!

Zop... Zopro... neydi o? Ah evet, ZOPROTEC! İsim garip ama işine bakar herhalde.

30mg'lık bir sürü hap varmış içinde, 138 lira falan. Ucuz değil yani. Beyaz reçete istiyolar da... Neyse doktor bilmeli onu.

Bu ilaç kalp ve damar hastalıkları içinmiş. Yüksek tansiyonu düşürüyor galiba. Ama dikkat! Hamileysen veya emziriyorsan, bu ilacı kullanma. Böbreklerin iyi çalışmıyorsa da dikkat etmelisin.

Baş dönmesi, yorgunluk, öksürük gibi yan etkileri olabilir. İlaç kutucuğundaki prospektüsleri okumayı unutma. Doktoruna danışmadan ilaç kullanma!

ZOPROTEC ha! 30mg'lık minik kapsüllerin içinde neyin olduğunu kim bilebilir ki? Yüksek tansiyonu düşürüyor diyorlar ama... 138 lira mı? Adamın biri cebinden para saçıp doktorlara yalvarıyor olmalı, "Beyaz reçete istiyorum!" diye. Böbreklerin iyi çalışmıyorsa kullanma diyor kutu. Neyse ki benim böbreklerim bomba gibi! Baş dönmesi mi? Yorgunluk mu? Öksürük mü? Ben bunları yaşamaya hazırım! İlaç prospektüsünü okumadım, kim okur ki? Doktorlar zaten her şeyi bilir. Hadi bakalım ZOPROTEC, işe koyul!

138 lira mı istiyorlar bu minik haplardan? Adamın biri cebinden para saçıp doktorlara yalvarıyor olmalı, "Beyaz reçete istiyorum!" diye. Böbrekler iyi çalışmıyorsa da kullanma diyor kutu. Neyse ki benim böbreklerim bomba gibi! Baş dönmesi mi? Yorgunluk mu? Öksürük mü? Ben bunları yaşamaya hazırım! İlaç prospektüsünü okumadım, kim okur ki? Doktorlar zaten her şeyi bilir. Hadi bakalım ZOPROTEC, işe koyul!

ZOPROTEC mi? 30 mg'lık minik kapsüller, sanki bir süper kahraman gibi yüksek tansiyonla savaşacakmış. 138 lira mı pahalıymış? Doktorlara yalvarmak lazım galiba beyaz reçete için! Böbrekler iyi çalışmıyorsa dikkat et diyorlar ama benim böbreklerim bomba gibi zaten. Baş dönmesi, yorgunluk... olsun! ZOPROTEC işe koyulsun artık!

Tamam, hadi bakalım ZOPROTEC'e bir göz atalım. 30 mg'lık minik kapsüller... sanki bir süper kahraman gibi yüksek tansiyonla savaşacakmış gibi duruyor. Ama 138 lira mı? Doktorlara yalvarmak lazım galiba beyaz reçete için! Böbrekler iyi çalışmıyorsa dikkat diyorlar ama benim böbreklerim bomba gibi zaten. Baş dönmesi, yorgunluk... olsun! ZOPROTEC işe koyulsun artık!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri