Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zygosis 40 mg iv enjeksiyonluk cozelti hazirlamak icin liyofilize toz 1 flakon

**"ZYGOSIS 40 MG IV ENJEKSIYONLUK ÇÖZELTI HAZIRLAMAK İÇİN LIYOFILIZE TOZ 1 FLAKON"** Ne lan bu saçmalık? Doktor mu yazmış bunu yoksa bi şakacı mı? Pantoprazol mu diye bi şey mi vuruyorlar bana? İğneyle mi mide ülserine müdahale ediliyor şimdi? Bi de 60 lira istiyorlar! Beyaz reçete ile alıyorum tamam ama... Yan etkileri varmış, karın ağrısı, diyare... Doktorum bunlardan bahsetmedi bile! Neyse, umarım işe yarar bu ilaç yoksa bir daha doktorun kapısına dayanmam lazım.

Hah, bu ilacı anlatacaklarmış sana! ZYGOSIS 40 MG, bir tür mide ilacıymış. Doktorlar peptik ülser veya reflü için veriyor. İçinde pantoprazol var.

"Beyaz Reçete ile satılır" yazıyormuş, demek istedikleri doktorun reçeteyle yazması gerekiyor bu ilacı almak için.

Bu ilaca başlamadan önce doktoruna iyi bakıp, diğer ilaçlarını söyle ve alerjilerinden bahset!

Şu ZYGOSIS'i duymuştum ama tam anlayamamıştım. 40 mg mi? İğneyle mi veriyolar? Doktorlar peptik ülser ve reflü için veriyor mu? Benim mide yanmalarım için işe yarar mı acaba? Bakayım, pantoprazol deniyor... Bi de Beyaz Reçete ile satılıyormuş. Doktoruma sormam lazım bu ilacı.

Zygosis 40 mg mi? Iv enjeksiyonlukmuş demek... Pantoprazol demiş, peptik ülser ve reflü için kullanılıyor galiba. Doktor bana bunu verir mi acaba? Benim mide sorunlarım için işe yarar mı bilmiyorum. Fiyatı da fena değil ama Beyaz Reçete ile satılıyormuş. Doktoruma sormam lazım!

Zygosis 40 mg miymış? Iv enjeksiyonlukmuş, yani damardan veriyolar herhalde. Pantoprazol bişey falan... Peptik ülser ve reflüye iyi geliyomuş. Benim midemi de düzeltir mi acaba bu iş? Fiyatı da fena değil ama doktor reçetesi lazım. Neyse, en iyisi doktora sormak.

Ah, Zygosis 40 mg... İv enjeksiyonlukmuş, yani damardan veriyorlar. Pantoprazol demiş, peptik ülser ve reflü için iyiymiş. 60 lira civarıymış ama doktor reçetesi lazım. Doktoruma sormak lazım bu ilacı.

(Alaycı bir tonla)

"Ah, ilaç bilgisi! Çok heyecan verici!"

Ee, Zygosis 40 mg mi? Iv enjeksiyonlukmuş demek... Pantoprazol bişey falan... Peptik ülser ve reflü için iyi geliyormuş. 60 lira civarıymış ama doktor reçetesi lazım. Doktoruma sormam lazım bu ilacı, acaba bana da iyi gelir mi bilmiyorum.

Zygosis mi? Bi şeye benziyor ama tam hatırlamıyorum. Doktorlar peptik ülser falan için veriyor galiba. 60 lira civarıymış ama doktor reçetesi lazım. Neyse, bu işler benim neyime? Ben bilmem ki.

Zygosis mi? Bi' şey biliyorum gibi yapıyorum ama hatırlamıyorum zaten. Doktorlar mide falan için veriyor herhalde, neyse beni ilgilendirmez. 60 lira civarıymış ama doktor reçetesi lazım. Neyse...

Bu ZYGOSIS ilacı yani... Pantoprazol işte... Mide ülseri falan için kullanılıyomuş. Sabah kahvaltıdan bir saat önce 40mg'lık dozunu atıyosun. Gebelik kategorisi B diyorlar ama anne sütüne geçiyor diye bişey de yazmışlar, dikkatli olmak lazım yani. Başka ilaçlarla karışabiliyo, doktoruna danışmadan kullanmamalıymışsın...

Ee doktor verdi mi bu Zygosisi? Ben olsam hemen atlayıp kullanır, o mide ağrıları beni de bitirdi. Kahvaltıdan bir saat önce 40 mg mi diyorsun? Hafif gibi geliyor bana ama doktor biliyordur tabii. Anne sütüne geçiyor diye dikkatli olmak lazım da... Keşke bana daha önce söyleseydin, benim de mideme iyi gelirdi belki.

Zygosis mi? Bi' şeye benzemiyoki o isim... Neyse, mide ülseri için 40 mg iv enjeksiyonluk çözelti hazırlamak için liyofilize tozmuş. Doktorlar böyle şeyler yazınca kafam karışıyor doğrusu. Bana sadece hap versinler yeter...

40 mg mi? İğneyle mi vuruyorlar yani? Ben hap içmeyi tercih ederim, iğneden korkarım. 60 lira falan mı eder? Yoksa daha ucuz mu? Bu mide ülseri işini çözecek mi acaba? Yoksa doktor bana placebo mu veriyor?

Daaaa bu Zygosis ilacı bi garip gelmiş bana. İğneyle mi veriyolarmış? Ben hap içmeyi tercih ederim, iğneden pek hoşlanmam. 60 lira falan mı ediyor? Ucuz gibi ama doktor bana ne dese yaparım zaten. Mideme iyi gelirse her şeye değer.

İğne mi? Neyse, mide ağrısından kurtulmak için her şeye razıyım. 60 lira mı eder, pahalı değil sanırım. Doktor ne derse onu yaparım zaten, umarım bu Zygosis işime yarar.

40 MG'lik bir iğne mi bu Zygosis? Kahvaltıdan bir saat önce mi vuruyorlar, hiç mantıklı gelmiyor bana. İlaç prospektüsünü okudum da, anne sütüne geçiyormuş. Ben emziriyorum, bu ilacı kullanamam ki! Doktoruma sormadan kullanmamalıymışım zaten. 60 lira mı eder? Biraz pahalı gibi geliyor ama mide ağrılarımı dindirmek için her şeye razıyım.

Bu Zygosis ilacı bi garip gelmiş bana. İğneyle mi vuruyorlarmış? Ben hap içmeyi tercih ederim zaten. Kahvaltıdan bir saat önce mi veriyolar, midem boşken mi vurmak lazım yani. 60 lira falan mı eder bu iş? Ucuz gibi ama doktor ne derse onu yaparım. Mideme iyi gelirse her şeye değer.

Anne sütüne geçiyormuş da... Emziriyorsam kullanmam gerekmez. Doktorla konuşmam lazım, yoksa başım derde girer.

40 mg'lık Zygosis'i iğneyle mi vuruyorlarmış? İlaç prospektüsünü okudum da, anne sütüne geçiyormuş. Ben emziriyorum, bu ilacı kullanamam ki! Doktoruma sormadan kullanmamalıymışım zaten. Neyse doktor ne derse onu yaparım ama 60 lira mı eder, biraz pahalı gibi geliyor bana.

Ne demek bu Zygosis? İğne mi vuruyorlar yani? Kahvaltıdan bir saat önce mi? Ben hap içmeyi tercih ederim zaten, iğneden nefret ederim!

60 lira mı ediyor? Ucuz gibi ama doktorum ne derse onu yaparım. Midem ağrısız olsun yeter. Anne sütüne geçiyormuş da... Emziriyorsam kullanmam gerekmez o zaman. Doktoruma mutlaka sormam lazım bu konuyu!

Doktor bana bu Zygosis isimli ilacı verdi, 40 mg'lık bir enjeksiyonmuş. Kahvaltıdan bir saat önce vurulması gerekiyor, biraz garip geldi bana ama doktor biliyordur tabii. 60 lira falan edermiş, ucuz gibi geliyor. Midem ağrısından bunaldığım için her şeye razıyım zaten. Anne sütüne geçiyor diye yazmışlar da ben emziriyorum, acaba doktoruma sormam gerek mi?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri