Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zyprexa 5 mg film kapli tablet (28 tablet)

Bu Zyprexa şeyi bi garip, 5 mg olanzapin falan... Beyaz Reçete ile satıyolar ama nedenki? Doktorlara sormadan kullanma diyorlarmış. Gebelik kategorisi C'miş, yani hamileysen veya emziriyorsan dokunmaman lazım. Yan etkileri de cabası: uyku hali, kilo alma... Başka neler oluyorsa bilmiyorum. Neyse ben doktoruma sormadan bir şey yemem içmem.

Bu Zyprexa hapı, yani olanzapin, doktorlar Beyaz Reçeteyle yazıyorlarmış. 5 miligramlıkları varmış günde bir tane yutuyorsun. Gebelik kategorisi C diyorlar, yani hamileysen veya emziriyorsan kullanmaman lazım. Yan etkileri de cabası: uyku hali, kilo alma... Başka neler oluyorsa bilmiyorum ama doktoruma sormadan bir şey yemem içmem.

Düşünsene, bu Zyprexa hapı var ya, içinde olanzapin denen bir şey varmış. Doktorlar Beyaz Reçete ile yazıyormuş yani kolay kolay bulamazsın. 5 miligramlıkları varmış günde bir tane yutuyorsun. Ama dikkat et, hamileysen veya emziriyorsan kullanmaman lazım.

Yan etkileri de cabası: uyku hali, kilo alımı... Başka neler olur bilmiyorum ama doktoruma sormadan bir şey yemem içmem!

hmm bu zyprexa şeyi bi garip duruyor ya... 5 mg mi, 10 mu anlamadım neyse kafam karıştı bi bakayım prospektüsüne

olanzapin demiş doktor bana ama ben unutuyorum sürekli. kilo alımı yapıyor muymuş acaba? baş dönmesi falan da olur mu yani bi araştırayım da bu ilacı kullananları görebilsem...

Bu Zyprexa işi bi garip sanki... Doktor 5 mi dedi, 10 mu? Aklım karıştı. Neyse prospektüsü okuyayım da ne demek istediğini anlarım. Olanzapinmiş bu ilaç. Unutuyorum sürekli ya... Kilo alıyor mu acaba? Baş dönmesi falan yapar mı diye bakayım bir de kullananları bulsam sorayım...

Zyprexa mı? Doktor o kadar çok şey söyledi ki aklımda bir kargaşa var. Neyse, 5 miydi yoksa 10 mu? İlaç kutusu üzerinde baksam iyi olur herhalde. Olanzapin diye bir isim yazıyor, ama sürekli unutuyorum. Kilo alımı yapıyor mu acaba bu ilaç? Baş dönmesi falan da yapar mı diye merak ediyorum. Bir de kullananları bulup sorayım bari.

Beş mi, on mu? Doktor yine karmaşık konuştu! Bu Zyprexa'yı anlamak zor. Olanzapin mi demişti? İşte sürekli unutuyorum bu isimleri. Kilo alımı yapıyor mu acaba bu ilaç? Baş dönmesi falan mı yapar? Bir de doktoruma sorayım bari, böyle kafam karışmasın.

Şu Zyprexa işine baksana! Doktor yine 5 mi, 10 mu diye bir şey söyledi anlamadım. Neyse, kutuya baksam iyi olur herhalde... Olanzapin denen bişeymiş ama sürekli unutuyorum adını. Kilo alır mı acaba bu ilaç? Başım dönmez mi dersin? Bi de yan etkileri merak ettim. Doktoruma sormam lazım, kafam karıştı valla!

Doktor bu Zyprexa'yı yazmış, 5 miligram film kaplı tablet diyor ama ben tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum. Olanzapin denen bir şeymiş. Yan etkilerinde kilo alımı ve baş dönmesi gibi şeyler yazıyor ama doktoruma sormadan kullanmamam gerektiğini biliyorum.

Doktor bu Zyprexa'yı yazmış, beş miligram film kaplı tablet diyor ama ben tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum. Olanzapin denen bir şeymiş. Yan etkilerinde kilo alımı ve baş dönmesi gibi şeyler yazıyor ama doktoruma sormadan kullanmamam gerektiğini biliyorum.

5-10 mg arası doz verilebiliyormuş yetişkinlere. Gebelikte kullanılmaması gerekiyor, dikkatli olmak lazım.

Doktorum bu Zyprexa'yı yazdı, 5 miligram film kaplı tabletmiş. İlaç kutusu üzerinde olanzapin yazıyor ama sürekli unutuyorum. Doktor ne için verdi onu da tam hatırlamıyorum. Yan etkilerinde kilo alımı ve baş dönmesi gibi şeyler yazıyordu sanırım. Bir de gebelikte kullanılmaması gerekiyormuş.

En iyisi doktora sorup, ilaç hakkında daha detaylı bilgi edinmek.

Doktor bu Zyprexa'yı neden verdi ki acaba? 5 miligram olanlardanmış, bir kutu içinde 28 tane varmış. Olanzapin denen bişeymiş ama ne işe yaradığını tam anlayamadım. Doktoruma sormam lazım. Yan etkilerinde kilo alımı ve baş dönmesi falan yazıyordu. Ayrıca hamilelik döneminde kullanılmaması gerekiyormuş.

İlaç kutusu üzerinde daha detaylı bilgi varmış ama ben okumadan doktorumla konuşmayı tercih ederim.

Ya bu Zyprexa işi bi garip sanki... Doktor yine karmaşık konuştu. Neyse, kutuda olanzapin yazıyor ama ne işe yaradığını bilmiyorum. Beş miydi yoksa on mu? İlaç kutuya baksam iyi olur herhalde. Gebelikte kullanılmazmış, dikkat etmem lazım. Kilo alır mı acaba bu ilaç? Baş dönmesi falan yapar mı diye merak ediyorum. Bir de doktoruma sorayım bari, böyle kafam karışmasın...

Doktor yine karmaşık bir tarif yazdı, Zyprexa mıydı neydi? Neyse kutuya baksam iyi olur herhalde. Olanzapin yazıyor ama ne işe yaradığını hatırlamıyorum. Beş miydi on mu? Kilo alımına sebep olur mu acaba? Baş dönmesi falan yapar mı diye merak ediyorum... Bir de doktoruma sormam lazım, kafam karıştı valla.

Doktor yine bi karmaşa yarattı sanki! Zyprexa yazmış, 5 miligram film kaplı tablet. Kutuda baksam iyi olur herhalde, olanzapin yazıyor ama ne işe yaradığını hatırlamıyorum. Beş miydi on mu? Kilo yaparmı acaba bu ilaç? Baş dönmesi falan da olur mu diye merak ediyorum... Bir de doktoruma sorayım bari, kafam karıştı valla!

Bu arada bu ilaç Beyaz Reçete ile satılıyormuş. Gebelik kategorisi C yani hamilelikte kullanılmaması gerekiyormuş.

5 mg'lık bu ZYPREXA hapı... Doktorlar veriyor ama işin aslı ne? Kimse tam olarak bilmiyor sanki. Kafayı yiyor insanın, baş dönmesi, uyku hali, kilo alımı... Bir zombi gibi oluyorsun resmen.

Ama merak ediyorum ya, bu hapı kullananlar gerçekten mutlu mu oluyor acaba? Yoksa doktorların söylediklerine mi inanıp içiyorlar sadece? Hmm... Büyük bir soru işareti işte.

Zyprexa haplarını yutmuştum bir ara, doktorlar "bunun seni iyi edeceği"ni söylerdi sürekli. 5 mg'lık olanlardan veriyordu bana. Başta ne olduğunu bilmiyordum ama kafayı yiyor gibi oluyordum. Uyku hali, baş dönmesi, kilo alma... sanki bedenim benim kontrolüm dışındaydı.

Doktorlara inanıyordum tabi, iyi olmak istiyordum. Ama içimde bir soru işareti hep vardı: Acaba bu hap beni gerçekten mutlu mu ediyordu? Yoksa sadece uyutuyor muydular beni?

Ah, Zyprexa... 5 mg'lık minik bir hap, ama içinde neler saklı acaba? Doktorlar "iyi edecek" diyor, beyin kimyasını düzeltecekmiş. Ama yan etkileri okuyunca insan korkuyor: uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi... Sanki zombi gibi olacakmışız.

Gebelikte kullanılmazmış, dikkat! Dar açılı glokoma da iyi gelmez. İlaçlarla karıştı mı? Aman aman!

Sonuç olarak Zyprexa, bir bilmece gibi. İyi mi kötü mü? Kim bilir... Doktorunuza danışın derim ama içten içe şüphe duyuyorum.

Zyprexa hapları... Doktorlar "iyi edecek" diye veriyor ama insan bir türlü tam olarak emin olamıyor. 5 mg'lık olanzapin içeren bu minik tabletler, kafayı biraz yiyor gibi oluyormuş. Uyku hali, kilo alma, baş dönmesi... Bir zombi gibi hissetmekten bahsediyorlar insanlar.

Gebelikte kullanılmazmış, dikkat! Dar açılı glokoma da iyi gelmezmiş. Diğer ilaçlarla beraber kullanınca da sorunlar çıkabiliyormuş.

Sonuç olarak Zyprexa bir bilmece gibi. İyi mi kötü mü? Kim bilir... Doktorunuza danışın derim ama içten içe şüphe duyuyorum.

Bu ZYPREXA şeyi bi baksana... 5 mg film kaplı tablet, yani yutması kolaymış. 28 tane varmış kutuda.

Olanzapin denen bişeymiş içeride. Beyaz reçeteyle alıyomuş insan. Fiyatı yokmuş şimdilik ama Lilly İlaç yapmış onu.

Dikkat etsene! Gebelikte kullanılmazmış, hatta C kategorisindeymiş. Gözün basıncı yüksekse de kullanma derler.

Bir sürü yan etkisi varmış: uyku hali, kilo alma, baş dönmesi... Doktoruna danışmadan yeme!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri