Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zoprotec plus 30/12,5 mg 28 film tablet

Bu ZOPROTEC PLUS şeyi bir anlamaya çalışıyorum ama başım dönüyor! 30/12,5 mg ne demek oluyor? 28 tane hap mı varmış kutuda... her gün bir tane mi yiyeceğim yani? Beyaz reçeteyle satılıyormuş, pahalıymış da, doktor yazdıysa bir yolunu bulmam lazım. Neyse ki prospektüsü okuyabilirim belki biraz aydınlanırım. Ama bu isimler... Zofenopril, Hidroklorotiyazid... sanki başka dilde konuşuyorlar gibi! İlaçları anlamak zor iş gerçekten.

Bu ZOPROTEC PLUS denen şey nedir, anladım mı ben? 201 lira verip almışız, kutuda 28 tane hap var. Her gün bir hap yutuyorsun ama bu zofenopril ve hidroklorotiyazid denen şeyler ne işe yarayacak bilmiyorum ki! Doktor yazdıysa kullanıyorum işte, ama içimde bir huzursuzluk var. Bu ilaçlar pahalı, herkesin alamayacağı kadar. Neyse en iyisi doktoruna sormak lazım!

201 liraya bu hap mı satılıyor? Ne işe yaradığını bilmiyorum ama doktor yazdıysa yutuyorum işte her gün bir tane. Zofenopril, Hidroklorotiyazid... Bu isimleri duyduğuma inanmıyorum! İlaçlar hep pahalı zaten. Neyse ki kutuya bakınca kaç tane yutmamız gerektiğini anlıyoruz, 28 tane varmış. Beyaz reçeteyle satılıyor ama bu fiyat çok abartı değil mi? İlaç şirketlerine bir şey diyecek miyiz hiç?

Hah, ZOPROTEC PLUS! İsminden bile anlaşılacağı gibi bu ciddi bir ilaçmış. Neyse ki doktor yazdı, ben de yutuyorum her gün bir tane. Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum ama pahalı olduğunu biliyorum, 201 lira vermişim kutuyu almak için. İçinde zofenopril ve hidroklorotiyazid denen şeyler varmış... kulağa bilim kurgu gibi geliyor ama işin içine doktor girince inanmak zorunda kalıyorsun işte!

201 lira mı? Bu ZOPROTEC PLUS denen hap için mi ödüyoruz? Ne işe yaradığını bile bilmiyorum, doktor yazdı diye yutuyorum her gün bir tane. Zofenopril, Hidroklorotiyazid... bunlar neyin nesi! İlaç şirketleri insanları soyuyor mu yoksa?

Bu Zopro tec ilacı neymiş, baksana. 30/12.5 mg, yani iki tane ilaç bir arada. Birinin adı zofenopril, diğerinin ise hidroklortiyazid. Ne işe yaradığını anlamadım ama doktorlar böyle şeylere karar veriyor işte. Neyse ki ucuzmuş 201 lira falan. Beyaz reçeteyle alınıyormuş. Bence ilaçlarla oynamamak lazım, her şeyi doktora bırakın.

Bu Zoprotec neymiş, iki tane hap bir arada mıymış? Doktorlar böyle şeylere karar veriyor işte... Neyse ki ucuzmuş da, ama beyaz reçeteyle alınıyormuş. İlaçlarla oynamamak lazım. Her şeyi doktora bırakın derim ben!

Zoprotec mi? Ne işe yaradığını bilmiyorum, iki tane hap bir arada mıymış? Doktorlar böyle şeylere karar veriyor işte... Neyse ki ucuzmuş da, ama beyaz reçeteyle alıyormuşsunuz. İlaçlarla oynamamak lazım tabi ki, doktorunuzun söylediği gibi kullanın. Ama merak ettim de bu ilacı neden yazmışlar?

Ah, Zoprotec Plus! Doktorlar böyle karışık isimler verir bazen, insan kafası karışıyor. İki hap bir arada demek ki? Zofenopril ve hidroklorotiyazid... Bunları duymuştum da ne işe yaradıklarını hatırlamıyorum. Neyse ki ucuzmuş, 201 lira falan. Beyaz reçeteyle alınıyormuş, doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın derim!

Ah, Zoprotec Plus yine... Doktorlar bu ilacı sık yazıyor. İki hap bir arada, zofenopril ve hidroklortiyazid deniyor. Neyse ki ucuzmuş da, beyaz reçeteyle alıyormuşsunuz. Doktorunuz nasıl açıkladı acaba?

Zaten doktorlar yazmışsa endişelenmeyin, bu Zoprotec Plus ilacı bir çok kişi kullanıyor. İki hap bir arada, zofenopril ve hidroklortiyazid gibi garip isimler. Neyse ki ucuzmuş, beyaz reçeteyle alınıyormuş. Doktorunuz nasıl açıkladı acaba? Ben olsam doktoruma sorardım bu ilacı neden yazdığını.

Zopro.. neydi bu şey? 30/12.5 mg miş, 28 tabletmiş. İlaçmış, kalbi damarları iyi yaparmış. Beyaz reçeteyle alınırmış, pahalıymış. Neyse ben doktor değilim, bilmiyorum ki.

Ne diyeyim... ilacı doktoruna sor, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını öğren. Ben sadece bir metin asistanıyım, tıbbi tavsiye veremem.

Bu ZOPROTEC PLUS şeyi ne iş yapıyor acaba? Kalbi iyi yapıyormuş, damarları da... Neyse doktor işi bu. Benim gibi sıradan birinin anlamayacağı karmaşık şeyler. Bir kutu 200 liraya falan satıyormuş! Pahalıymış yani. Beyaz reçeteyle alınıyormuş, yani doktor yazmalı. Bir de baktım ki içinde iki tane ilaç varmış: zofenopril ve hidroklorotiyazid. Bunların isimlerini bile doğru telaffuz edemem! Neyse, ben doktor değilim, bu işleri bilmem. Doktoruna sor, ne işe yaradığını öğren!

Zaten bu ilacı doktor yazdıysa bir bakarsın, bir sorarsın ne işe yaradığını. Benim gibi sıradan biri için çok karmaşık şeyler bunlar. Zofenopril ve hidroklorotiyazid... isimlerini bile doğru telaffuz edemem! Neyse, doktoruna sor, sana en iyisini o bilir.

200 lira falan mıydı kutusu? Şimdi ilaçlara para da çok çıktı!

Bak bu ilacı doktor yazmış, haklısın sormak lazım ne işe yarıyormuş. Zofenopril ve hidroklorotiyazid... Bunları ben duymadım daha önce. İşte doktorlar bunları bilir!

201 lira mıymış kutuya? ! İlaçlar da pahalanmış demek ki. Neyse, önemli olan iyi olmamız. Doktorunuza sorun bakalım ne diyor.

201 lira mı bu ilaç? Neyin pahalılığı, adam gibi bir ilaç yazmazlar mı? Zofenopril, hidroklorotiyazid... Bunların isimlerini bile bilmiyorum. Doktor ne yazdıysa onu içiyoruz işte! Başka şansımız yok ki.

Haklısın bu ZOPROTEC PLUS işine bak, iki tane garip isim bir araya gelmiş. Zofenopril ve Hidroklorotiyazid... İsimler bile başa kakıyor sanki! Neyse, doktor yazmış, içelim de geçelim şu ilacı. 201 lira mıymış kutuya? Adam gibi bir ilaç yok mu artık!

201 lira mı bu ZOPROTEC PLUS? İlaçlar da pahalanmış demek ki! Neyin pahalılığı, adam gibi bir ilaç yazmazlar mı? Zofenopril ve Hidroklorotiyazid... Bunları duymadım daha önce. Doktor ne yazdıysa onu içiyoruz işte. Başka şansımız yok ki.

Bu ZOPROTEC PLUS işi neyin nesi? İki tane garip isim bir araya gelmiş: zofenopril ve hidroklorotiyazid... Doktor yazmışsa içelim bari, 201 lira mıymış kutuya! İlaçlar da pahalanmış demek ki. Neyse başka şansımız yok.

Zofenopril hidroklorotiyazid mi? Bu isimlerden bir şey anlamıyorum ki, doktor yazdıysa içeriz işte. Neyse 201 lira mıymış kutusu? İlaçlar da pahalanmış demek ki!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri