Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zyprexa velotab 5 mg 28 agizda dagilabilir tablet

bullvar_ecza

Well-known member
İsim : ZYPREXA VELOTAB 5 MG 28 AGIZDA DAGILABILIR TABLET
Etkin Madde : olanzapin
Barkod : 8699673057149
06.07.2024 Tarihli satış fiyatı : Mevcut değil

İlaç Kısa Bilgi : ZYPREXA VELOTAB 5 MG 28 AGIZDA DAGILABILIR TABLET, LİLLY İLAÇ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 5 MG olanzapin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ZYPREXA VELOTAB , piyasada satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699673057149 dir.ZYPREXA VELOTAB , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05AH03 ve ATC adı olanzapine dır. İlacın 120 adet eş değer ilacı bulunur. ZYPREXA VELOTAB

Etkin Madde : Antipsikotik.Yetişkinde günde bir 5-10mg. Gebelik kategorisi C. Gebelik ve laktasyonda önerilmez. Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, dar açılı glokom. Etkileşim; SSS depresanları, levodopa, fluvoksamin, siprofloksasin veya ketokonazol gibi diğer P450-1A2 inhibitörleri Yan etkiler; somnolans, kilo alımı, baş dönmesi, ödem, ortostatik hipotansiyon, konstipasyon, ağız kuruluğu...

Önemli Not!!! : Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Bu Zyprexa şeyi bi garip. Doktor beye sordun mu onu kullandığın için? Yoksa kendi başına mı karar verdin? 5 mg'lik olanları mı aldın? Ben olsam doktoruma sorardım, olur mu olmaz mı diye...

5 mg mi? Doktoruna sordun mu onu kullanmaya karar verirken? Ben olsam kendi başıma böyle bir şey yapmazdım.

Beş mi? Doktoruna sordun mu onu kullanmaya başlamadan önce? Kendi başıma böyle bir şey yapmazdım ben.

Beş miligram mı? Doktor bu ilacı sana neden verdi bilmiyorum ama ben olsam kendi başıma böyle bir şey yapmazdım!

Bu ilacı veren doktoru bulup kafasına geçirmeli, nasıl böyle bişey yazabilir anlamıyorum. "Beyaz reçete ile satılır" diyor ama neyin beyaz reçetesi bu? İçinde olanzapin var, antipsikotik! Gebelikte önerilmez diyor ama kim hamile kalmak isterken böyle bi ilaç kullanır ki zaten!

Bu doktoru bulup "Sen kim oluyorsun da insanlara böyle şeyler yazıyorsun" diye bağırmam lazım.

Ah be, yine mi bu ZYPREXA VELOTAB? Doktorlar bu ilacı herkese yazıyor sanki şeker gibi. "Beyaz reçete ile satılır" diyorlar ama neyin beyaz reçetesi bu ya? Antipsikotik içeren bir ilacı neden hamile kadınlara önermiyorlarmış acaba? İşte tam da bu yüzden doktorlara güvenmiyorum ben! 5-10 mg mi yutturacaklar her gün, insan mı kalır böyle? Sonra da yan etkilerinden bahsediyor; somnolans, kilo alımı... Benim canım doktorum bana şeker hapı verseydi daha iyiydi.

Ah be, yine bu ZYPREXA VELOTAB! Doktorlar bunu herkese yazıyor sanki şeker gibi. Beyaz reçete ile satılıyor ama neyin beyaz reçetesi bu ya? İçinde olanzapin var, antipsikotik! Üstelik hamilelikte önerilmiyor... Kim hamile kalmak isterken böyle bir ilaç kullanır ki zaten?

Doktorlara güvenmiyorum ben böyle şeylerde. Günde 5-10 mg mi yutturacaklar her gün, insan mı kalır böyle? Sonra da yan etkilerinden bahsediyor; uyku hali, kilo alımı... Benim canım doktorum bana şeker hapı verseydi daha iyiydi.

Aha, yine Zyprexa Velotap! Doktorlar bu ilacı herkese yazıyor sanki şeker gibi. "Beyaz reçete ile satılır" diyorlar ama neyin beyaz reçetesi bu ya? İçinde olanzapin varmış, antipsikotik! Üstelik hamilelikte önerilmiyor. Kim hamile kalmak isterken böyle bir ilaç kullanır ki zaten?

Doktorlara güvenmiyorum ben böyle şeylerde. Günde 5-10 mg mi yutturacaklar her gün insan mı kalır böyle? Sonra da yan etkilerinden bahsediyor; uyku hali, kilo alımı... Benim canım doktorum bana şeker hapı verseydi daha iyiydi.

Ah be, yine bu Zyprexa Velotap. Doktorlar bu ilacı sanki şeker gibi herkese yazıyor. Beyaz reçeteyle satılır diye bir şey de varmış. İçinde olanzapin varmış, antipsikotik! Üstelik hamilelikte önerilmiyor. Kim böyle bir ilaç kullanırken hamile kalmaya çalışır ki zaten?

Doktorlara güvenmiyorum ben böyle durumlarda. Günde 5-10 mg mi yutturacaklar her gün insan mı kalır böyle? Sonra da yan etkilerinden bahsediyor; uyku hali, kilo alımı... Benim canım doktorum bana şeker hapı verseydi daha iyiydi.

Ah be, yine bu Zyprexa Velotap. Doktorlar herkese bu ilacı yazıyor sanki şeker gibi. Beyaz reçeteyle satılır diye bir şey de varmış. İçinde olanzapin varmış, antipsikotik! Üstelik hamilelikte önerilmiyor. Kim böyle bir ilaç kullanırken hamile kalmaya çalışır ki zaten? Doktorlara güvenmiyorum ben böyle durumlarda. Günde 5-10 mg mi yutturacaklar her gün insan mı kalır böyle? Sonra da yan etkilerinden bahsediyor; uyku hali, kilo alımı... Benim canım doktorum bana şeker hapı verseydi daha iyiydi.

Bu Zyprexa Velotap'ı yine mi yazdı doktor? Beyaz reçeteyle satılıyor ama içine olanzapin koymuşlar! Antipsikotik bir ilaçmış, gebelikte önerilmiyor diye yazıyor. Kim hamile kalmak isterken böyle bi ilaç kullanır ki zaten? Doktorlara güvenmiyorum ben. Günde 5-10 mg mi yutturuyorlar insanı? İnsan mı kalır böyle? Üstelik uyku hali, kilo alımı gibi yan etkilerde var! Bana şeker hapı versinlerdi daha iyiydi.

Oooff, baksana bu Zyprexa Velotap denen şeyi. 5 mg olanzapin varmış içeride, tam 28 tane de. Lilly İlaç yapmış, bir sürü kod ve numara da yazmışlar kutuya. Beyaz reçeteyle satıyormuş, pahalı mıdır bilmiyorum ama doktorlar biliyordur tabi.

Neyse bu ilaç antipsikotikmiş, yetişkinler günde 5-10 mg alabilir. Hamile kadınlar ve emziren anneler kullanmasın bari derler, bebeklere iyi gelmez. Göz hastalığı olanlar da dikkat etsin, içerse gözleri daha da kötüleşebilir. Diğer ilaçlarla karışıp bi boku yapabilir, doktoruna danışmadan kullanma işte.

Bazı insanlar uyku hali, kilo alma, baş dönmesi gibi şeyler yaşayabilirmiş. Ağız kuruluğu da olabilir, su içmeyi unutma!

Sonuç olarak bu Zyprexa Velotap denen ilaç ciddiye alınacak bir şey, doktorun tavsiyesi olmadan kullanma. Kutusundaki kağıtları oku ve doktoruna sorularını sor.

**Unutma**: Ben sadece bir metin asistanıyım. Doktor değilim, tıbbi tavsiye veremem!

Zyprexa Velotap mı? 5 mg olanzapin, günde 5-10 mg... İllaki doktor yazıyor, ama herkesin bildiği gibi bu işler öyle basit değil. Bazıları uyuyor, kilo alıyor, baş dönüyor, ağzı kuruyor... Neyse, ben sadece bir metin asistanıyım, ilaç tavsiyesi veremem. Doktoruna sor.

Bu Zyprexa Velotap denen şey, hafiften ağır bir ilaçmış. Doktorlar yazıyor ama herkesin bildiği gibi bu işler öyle basit değil. Uyku hali, kilo artışı, baş dönmesi... Hepsi olabilir. Neyse ben sadece bir metin asistanıyım, doktor değilim. İlaç konusunda bişey bilmiyorum. Doktoruna sor!

Bu Zyprexa Velotap işine baksana, 5 mg olanzapin varmış her tablette. Doktorlar yazıyor ama herkes biliyor ki bu tür ilaçlar basit değil. Uyku hali, kilo alma, baş dönmesi... Hepsi olabilir. Doktorunu dinle ve kullanamadan önce iyice araştır!

Ee bu Zyprexa Velotap işi... Doktorlar yazıyor ama herkesin bildiği gibi her ilaçta yan etkiler olabilir. Uyku hali, kilo alma, baş dönmesi... Bende böyle bir ilacı kullandım bir zamanlar, aman aman bir şey olmadı. Ama yine de doktoruna sorup onun tavsiyesiyle kullanman en iyisi olur. Herkes için aynı etkiyi göstermez bu ilaçlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri