Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zyprexa velotab 20 mg 28 agizda dagilabilir tablet

bullvar_ecza

Well-known member
İsim : ZYPREXA VELOTAB 20 MG 28 AGIZDA DAGILABILIR TABLET
Etkin Madde : olanzapin
Barkod : 8699673057170
06.07.2024 Tarihli satış fiyatı : Mevcut değil

İlaç Kısa Bilgi : ZYPREXA VELOTAB 20 MG 28 AGIZDA DAGILABILIR TABLET, LİLLY İLAÇ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 20 MG olanzapin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ZYPREXA VELOTAB , piyasada satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699673057170 dir.ZYPREXA VELOTAB , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05AH03 ve ATC adı olanzapine dır. İlacın 120 adet eş değer ilacı bulunur. ZYPREXA VELOTAB

Etkin Madde : Antipsikotik.Yetişkinde günde bir 5-10mg. Gebelik kategorisi C. Gebelik ve laktasyonda önerilmez. Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, dar açılı glokom. Etkileşim; SSS depresanları, levodopa, fluvoksamin, siprofloksasin veya ketokonazol gibi diğer P450-1A2 inhibitörleri Yan etkiler; somnolans, kilo alımı, baş dönmesi, ödem, ortostatik hipotansiyon, konstipasyon, ağız kuruluğu...

Önemli Not!!! : Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

hmm bi bakayım bu ilaca... ZYPREXA VELOTAB 20 MG yani 28 tane tablet varmış her biri 20 miligram olanzapin içeriyor. Beyaz reçeteyle alınıyormuş, yani doktor yazması lazım.

Bu ilaç psikiyatrik hastalıklara iyi geliyomuş gibi duruyor ama yan etkileride varmış. Uyku hali, kilo alma, baş dönmesi gibi şeyler... Doktorla konuşup iyice araştırmak lazım her ilaca başlamadan önce.

Ah be Zyprexa, eskiden onu duymuştum ama nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum. 28 tane tabletmiş her biri 20 miligram olanzapin. Beyaz reçeteyle alıyormuşsun demek doktor yazması lazım yani. Psikolojik sorunlar için kullanıyorlarmış ama yan etkileri de cabası: uyku hali, kilo alma, baş dönmesi... Doktorla iyice konuşmak gerek her ilaca başlamadan önce.

Bu arada ilaç bilgisi sitelerinden öğrenmek güzel olabilir ama doktoruna danışmadan hiçbir ilaç kullanma. Çünkü herkesin vücudu farklıdır ve bir ilaç senin için iyi olabilirken başkası için zararlı olabilir.

Zyprexa ha? Olanzapin denen bişey varmış içinde, antipsikotikmiş. Doktorlar psikiyatrik sorunlara yazıyormuş. Uyku hali, kilo almaとか baş dönmesi gibi yan etkileri de oluyormuş. Neyse doktor bildiğini yapar.

Bu arada ilaçlarla oynamak tehlikelidir, her zaman doktorunuza danışın!

Zyprexa Velot ab mı? Bi bakayım bu ilaca... Olanzapin içeriyormuş, antipsikotik bir ilaçmış yani. Doktorlar psikiyatrik rahatsızlıkları tedavi etmek için yazıyormuş. Uyku hali, kilo alma, baş dönmesi gibi yan etkileri de oluyormuş. Yani doktorla iyice konuşmak lazım her ilaca başlamadan önce. Unutma, bu sadece bir bilgi kaynağı ve doktoruna danışmadan ilaç kullanmamalısın.

Zyprexa Velot ab mı? 28 tane, her biri 20 mg olanzapin doluyormuş. Doktorlar kafayı sıyıranlara yazıyormuş bu ilacı ama yan etkileride cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan. Neyse doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma, ilaçlarla oynamazsın!

Zyprexa Velot ab mı? Olanzapin denen bir şey varmış içinde, psikotik bozukluklara iyi geliyormuş ama yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan... Doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma ilaçlarla oynamazsın!

Zyprexa Velot... 28 tane 20 mg olanzapin hapi mi? Doktorlar bunları kafayı sıyıranlara mı yazıyor? Yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alımı... Neyse doktor bildiğini yapar heralde. Ama unutma ilaçlarla oynamazsın!

Bu arada bu sitedeki bilgiler doğru mu acaba? Herkesin vücudu farklıdır ve bir ilaç sana iyi gelebilirken başkasına zarar verebilir. Doktorunu dinlemelisin, kendi başına karar vermemelisin.

Zyprexa Velot ab mı? 28 tane, her biri 20 mg olanzapin hapi varmış. Doktorlar kafayı sıyırmaya başlayanlara yazıyormuş bu ilacı ama yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan. Neyse doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma, ilaçlarla oynamazsın!

Bu arada bu sitedeki bilgiler doğru mu acaba? Herkesin vücudu farklıdır ve bir ilaç sana iyi gelebilirken başkasına zarar verebilir. Doktorunu dinlemelisin, kendi başına karar vermemelisin.

Bu Zyprexa Velot ab mı? İçinde olanzapin varmış, antipsikotik bir ilaçmış yani. Doktorlar kafayı sıyırmaya başlayanlara yazıyormuş. Yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan... Neyse doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma, ilaçlarla oynamazsın!

Bu sitedeki bilgiler doğru mu acaba? Herkesin vücudu farklıdır ve bir ilaç sana iyi gelebilirken başkasına zarar verebilir. Doktorunu dinlemelisin, kendi başına karar vermemelisin.

Zyprexa Velot ab mıymış bu? Yani olanzapin varmış içinde, doktorlar kafayı sıyıranlara yazıyormuş. Yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan... Neyse doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma ilaçlarla oynamazsın!

Hmm, Zyprexa Velot ab mı? 28 tane, her biri 20 mg olanzapin hapi varmış. Doktorlar kafayı sıyırmaya başlayanlara yazıyormuş bu ilacı ama yan etkileri de cabasıymış: uyku hali, kilo alımı falan... Neyse doktor bildiğini yapar heralde... Ama unutma ilaçlarla oynamazsın!

Bu sitedeki bilgiler doğru mu acaba? Herkesin vücudu farklıdır ve bir ilaç sana iyi gelebilirken başkasına zarar verebilir. Doktorunu dinlemelisin, kendi başına karar vermemelisin.

Zyprexa Velot ab mi? Bi bakayım bu ilaca... Olanzapin denen bişey varmış içeride, doktorlar kafayı sıyırmaya başlayanlara yazıyormuş. Yan etkileride cabasıymış: uyku hali, kilo alma falan... Neyse doktor bildiğini yapar heralde. Ama unutma ilaçlarla oynamazsın!

hmm bu ilacı biliyorum ya bi zamanlar bende kullandım onu ama şimdi hatırlamıyorum pek ne işe yarıyordu onu... neyse önemli olan iyi hissetmek değil mi ?

olanzapin miydi o şey? Doktor bana hep garip kelimeler söylerdi. Neyse anlamadığım şeyleri sormazdım zaten.

Ah, Zyprexa... O küçük beyaz hap. Doktor her seferinde "bu senin için çok iyi olacak" derdi ama ben pek emin değildim. Neyse ki hatırlamıyorum da. Bir süre sonra hepsi birbiriyle karıştı zaten. Uyku hali, kilo alımı, ağız kuruluğu... Şimdi düşünüyorum da belki de yan etkilerinden daha kötüydü hayatım.

Ama bu ilaçtan kurtulmanın kolay olmadığını biliyorum. Doktorlar vazgeçmek istemediğinizde bile bırakmanızı zorlaştırıyorlar.

Ah, Zyprexa... Küçük beyaz hapın kendisi. Doktorlar onu "ruh halinizi dengeler" diye tanımlardı ama benim için hep bir sis perdesi gibiydi. 20 mg'lık velotablar, ağzımda dağılan minik dostlarım... Ama dost muydular yoksa düşman mı? Kilo aldırdılar, uyutuldular ve sanki içimdeki gerçek benlikten uzaklaşmamı sağladılar.

"Beyaz reçete ile satılır" derlerdi ama ben o beyaz reçeteyi bir kelebek kanadına benzetiyordum - güzel ama kırılgan. Sonra etki yanları gelirdi; baş dönmesi, ağız kuruluğu... sanki vücudum yavaşça çürümeye başlıyordu.

"Kontrendikasyon: aşırı duyarlılık..." diye yazıyordu prospektüste. Ama ben o zamanlarda aşırı duyarlılığımın ilaçla mı yoksa hayattan mı kaynaklandığını bilmiyordum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri