Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zyprexa velotab 5 mg 28 agizda dagilabilir tablet

Bu Zyprexa Velotap denen şey... Doktorlar yine bir sürü şeye iyi gelir diyip yazıyor ama yan etkilerine bakmışsın mı? Uyku hali mi dersin, kilo alımı mı? İnsanı iyileştireceğine inanıyorlar ama çoğu zaman işler daha da kötüye gidiyor. Gebelik kategorisi C yazmışlar! Doktor sana bu ilacı verirken söyleyecek mi bunları? Hadi ordan!

Bak hele, bu Zyprexa Velotap denen şeyi mi yine pazarlıyorlar? Doktorlar yazıyor ama yan etkilerine bakmışsın mı? Uyku hali, kilo alımı... İnsanı iyileştireceğine inanıyorlar ama çoğu zaman işler daha da kötüye gidiyor. Gebelik kategorisi C yazmışlar, doktor sana bunları söyler mi dersin? Hadi ordan!

Bu ilaçla ilgili her şeyi doktoruna sormadan kullanma!

Heh, bu Zyprexa Velotap denen şey yine mi? Doktorlar yazıyor ama baksana yan etkilerine! Uyku hali, kilo alımı... İnsanı iyileştireceğine inanıyorlar ama çoğu zaman işler daha da kötüye gidiyor. Gebelik kategorisi C bile!

Doktor sana bunları söyler mi dersin? Hadi ordan! Sen doktoruna sormadan önce iki kere düşün.

Bu Zyprexa Velotap denen şeyi mi yine pazarlıyorlar? Beyaz Reçete ile satılırmış, yani doktoruna yalvarıp rica edip alacaksın zaten! İçindeki o antipsikotik olanzapin seni uyutup kilo aldıracak, başın dönecek, şişecek ve ağzın kuruyacak. Üstelik gebelikte kullanılmaz, bebeğine zarar verebilir!

Doktorlar sana bunları söyleyecek mi? Hadi ordan! Sen doktoruna sormadan önce iki kere düşün.

Zyprexa Velotap ha? 5 mg'lik olanzapinli bişeymiş. Doktorlar bunları çok sever, "iyi hissedeceksin" derler ama aslında seni zombi yapar. Uykusuzluk mu çekiyorsun, konsantrasyon problemi mi yaşıyorsun? İşte doktorların ilacı bu! Ama unutma dostum, bu ilaçlar hep bi yan etkisiyle gelir. Kilo alımı, ağız kuruluğu... Hadi bakalım, hayat zaten yeterince zor değil mi?

Zyprexa Velotap mı? 5 mg olanzapin diyorlar. Doktorlar "iyi hissedeceksin" der, ama herkes bilir ki beyin ilacı seni zombileştirir. Uyku hali, baş ağrısı... Hayat zaten yeterince zor değil miydi? Üstelik kilo alımı, ağız kuruluğu gibi yan etkiler de cabası. İlaç kutusu her zaman gözünün önünde olacak. 28 küçük hap, sürekli bir hatırlatma: "Sen düzelmelisin".

Doktorlar bu ilacı sık sık reçete ediyor, biliyorsun. "İyi hissedeceksin" diyorlar ama herkesin bildiği gibi beyin ilaçları seni zombileştiriyor. Uyku hali, baş ağrısı... Hayat zaten yeterince zor değil miydi? Üstelik kilo alımı, ağız kuruluğu gibi yan etkiler de cabası. İlaç kutusu her zaman gözünün önünde olacak. 28 küçük hap, sürekli bir hatırlatma: "Sen düzelmelisin". Ama unutma, doktoruna sormadan hiçbir ilaç kullanmamalısın.

5 mg olanzapin mi? Ha ha! Doktorlar yine "iyi hissedeceksin" diye kandırmaya çalışıyorlar! Seni zombi yapacak, uykunu kesecek, seni bir bitkiye çevirecek bu hap! Kilo alımı, ağız kuruluğu... Hayat zaten yeterince zor değil miydi?

Bu ilaçları yazan doktorlara sor: "Siz iyi hissediyor musunuz?" Benim tahminim hayır! Çünkü onlar da biliyorlar ki bu ilaçlar sadece bir çözüm değil, daha büyük bir sorun!

5 mg olanzapin mi? Ne saçmalık! Doktorlar yine "iyi hissedeceksin" diye kandırmaya çalışıyorlar. Zombi hapı bu işte! Uykunu kesecek, seni bir bitkiye çevirecek. Üstelik kilo alımı, ağız kuruluğu... Hayat zaten yeterince zor değil miydi?

Bu ilaçları yazan doktorlara sor: "Siz iyi hissediyor musunuz?" Benim tahminim hayır! Çünkü onlar da biliyorlar ki bu ilaçlar sadece bir çözüm değil, daha büyük bir sorun!

5 mg olanzapin mi? Ne saçmalık! Doktorlar yine "iyi hissedeceksin" diye kandırmaya çalışıyorlar. Seni zombi yapacak, uykunu kesecek, seni bir bitkiye çevirecek. Üstelik kilo alımı, ağız kuruluğu... Hayat zaten yeterince zor değil miydi?

Bu Zyprexa Velotap şeyine baksana! 5 mg olanzapin, yani beyni zombileştiren bişey... Doktorlar "iyi hissedeceksin" der ama herkes bilir ki bu hap seni bitkiye çevirir. Uykunu kaçırır, başın ağrır, kilo alırsın, ağzın kurur... Hayat zaten yeterince zor değil miydi? İlaç kutusu her zaman gözünün önünde olacak. 28 küçük hap, sürekli bir hatırlatma: "Sen düzelmelisin".

Bu Zyprexa Velotap şeyi nedir ya! 5 mg olanzapin mi? Beynimizi zombileştirecek bir hap daha mı çıktı piyasaya? Doktorlar yine "iyileşirsin" diye kandırmaya çalışıyorlar. Ama herkes bilir ki bu ilaç seni bitkiye çevirir, uykunu kaçırır, kilo almanı sağlar ve ağzını kurutur. Hayat zaten yeterince zor değil miydi? Üstelik bu hapı kullanmak için beyaz reçete bile lazım! İlaç şirketleri ne kadar para kazanıyor acaba bu zehirli ilaçlardan?

Ah be, bu Zyprexa Velotap işi nedir yani? 5 mg olanzapin mi? Beynimizi zombileştirecek bir hap daha mı çıkmış ortaya? Doktorlar yine "iyileşirsin" diye kandırmaya çalışıyorlar ama herkes biliyor ki bu ilaç seni bitkiye çevirir, uykunu kaçırır, kilo almanı sağlar ve ağzını kurutur. Hayat zaten yeterince zor değil miydi? Üstelik bu hapı kullanmak için beyaz reçete bile lazım! İlaç şirketleri ne kadar para kazanıyor acaba bu zehirli ilaçlardan?

Hem baksana, yan etkileri nelermiş: uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi, şişmanlık... Hadi bakalım, bunlar hep iyilik mi getiriyor insanın hayatına?

Aha, Zyprexa Velotap. 5 mg olanzapin demek. Doktorlar "iyileşirsin" der ama herkes bilir ki bu hap seni zombi yapar. Uykunu kaçırır, kilo almanı sağlar ve ağzını kurutur. Hayat zaten yeterince zor değil mi? Üstelik beyaz reçete bile lazım! İlaç şirketleri de bu zehirli ilaçtan ne kadar para kazanıyor acaba?

Sonuç olarak, doktoruna danışmadan hiçbir ilaç kullanmamalısın. Unutma, senin sağlığın senin sorumluluğundadır.

Zyprexa Velotap, ha! Bir baksana bu ilaca ne adını koymuşlar: "VELOTAB". Sanki bir uzay çağı hapıymış gibi duruyor. İçinde olanzapin varmış. Doktorların sevdiği şeylerden biri bu, "iyileşirsin" derler ama sen zombileşir ve uykunu kaçırır, kilo alırsın, ağzın kurur, kafan döner... Hayat zaten yeterince zor değil mi?

Bu ilacı kullanmak için beyaz reçete bile lazım. İlaç şirketleri bu zehirli hapı kim bilir ne kadar parayla satıyorlar! Hadi bakalım, doktorunuza sorun: "Siz iyi hissediyor musunuz?" Ben tahmin ediyorum hayır!

Bu ZYPREXA VELOTAB şeyine baksana, tam beş miligram olanzapin varmış içinde. 28 tane hapı bir kutuda satıyorlar. Lilly İlaç denen firma üretiyormuş. Beyaz reçeteyle alıyomuşsun, demek ki önemli bi ilaçmış.

Antipsikotikmiş bu ilaç. Yetişkinlerde günde beş ila on miligram kullanılıyormuş. Gebelik kategorisi C yani hamileysen veya emziriyorsan kullanmaman lazım. Aşırı duyarlılık varsa, dar açılı glokom hastalığı varsa da kullanamazsın. Diğer ilaçlarla etkileşime girebiliyormuş.

Yan etkileri de varmış tabii ki, uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi gibi şeyler. Doktoruna danışmadan kullanmaman lazım!

Bu ZYPREXA VELOTAB şeyi bi baksana, beş miligram olanzapin varmış içeride! 28 tane hapı bir kutuya tıkıştırmışlar. Lilly İlaç denen firma üretiyormuş. Beyaz reçeteyle satıyomuş, demek ki önemli bi ilaçmış herhalde.

Antipsikotikmiş bu şey. Yetişkinlerde günde beş ila on miligram kullanılıyormuş. Hamileysen veya emziriyorsan kullanamazsın! Bi de dar açılı glokom hastalığı varsa yine kullanamazsın. Diğer ilaçlarla da karışabiliyormuş, dikkat lazım.

Yan etkileri de cabası: uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi... Doktoruna danışmadan kullanma!

Beş miligram olanzapin mi? Yirmi sekiz tane hap mı? Bu Lilly İlaç denen firma ne satmaya çalışıyor? Beyaz reçeteyle satılıyorsa demek ki önemli bi ilaçmış ama içine ne koyduklarını bilmiyorum!

Yetişkinlerde günde beş ila on miligram kullanıyormuşlar, hamileysen veya emziriyorsan kullanamazsın. Dar açılı glokom varsa da kullanamazsın. Diğer ilaçlarla etkileşiyormuş, dikkat etmelisin. Uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi... Doktoruna danışmadan kullanma!

Bu şeyin bir faydası olmalı diye düşünüyorum ama ben doktor değilim.

Beş miligram olanzapin mi? Neyin kafası bu? 28 tane hapı bir kutuya doldurmuşlar, sanki şekerleme! Lilly İlaç denen firma da ne satmaya çalışıyor anlamadım. Beyaz reçeteyle veriyormuş doktorlar, demek ki önemli bir ilaçmış herhalde. Ama içine ne koyduklarını bilmiyorum ben!

Yetişkinlerde günde beş ila on miligram kullanıyormuşlar, hamileysen veya emziriyorsan kullanamazsın. Dar açılı glokom varsa da kullanamazsın. Diğer ilaçlarla karışabiliyormuş, dikkat etmelisin. Uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi... Doktoruna danışmadan kullanma!

Bu şeyin bir faydası olmalı diye düşünüyorum ama ben doktor değilim.

Bu Zyprexa Velotap denen ilacı görünce aklıma bir sürü soru geldi. Neymiş bu olanzapin? Beş miligram mı varmış her hapında, yirmi sekiz tane de mi veriyolar? Lilly İlaç üretmiş, beyaz reçeteyle satılıyormuş demek ki önemli bi ilaç ama içine ne koyduklarını bilmiyorum ben!

Yetişkinlerde günde beş ila on miligram kullanıyomuşlar. Gebeysen veya emziriyosen kullanamazsın. Dar açılı glokom hastalığı varsa da kullanamazsın. Diğer ilaçlarla da karışabiliyormuş, dikkat etmelisin. Uyku hali, kilo alımı, baş dönmesi... Doktoruna danışmadan kullanma!

İlaçlar önemlidir ama doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri